Posiadanie kominka to ogromne szczęście, lecz również obowiązki. Jak wyczyścić kominek, by służył nam jak najdłużej?


Wielu z nas marzy, aby posiadać w domu kominek. Chociaż jest niezastąpiony, jak nadchodzą zimne dni, to jednakże, żeby był w najlepszym stanie, wymaga regularnego oczyszczania. Pamiętajmy bowiem, iż popiół i kurz z kominka mogą być bardzo uciążliwe. Jak w takim razie dbać o kominek?

odkurzacz
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Najkorzystniej czyścić go raz w tygodniu, bo czyszczenie go z sadzy oraz popiołów zapobiega różnym zagrożeniom pożarowym. Istotne, aby nie czyścić paleniska przed upływem około dwunastu godzin od jego zagaszenia. Ognia nie powinniśmy ugasić za pomocą wody.

Sądzisz, że masz więcej pytań? (http://www.zegarki.pl/pl/bizuteria-lotus-style) Więc pragniemy zawiadomić Cię, że w każdej chwili możesz do nas pisać. Z przyjemnością zareagujemy na każdą ocenę.

Dlaczego? Sprawia to po prostu, że cała sadza może się unosić, a to ma wpływ na spore zanieczyszczenia. Inną ważną rzeczą, o której warto pamiętać, jest sprzęt, jakim będziemy czyścić palenisko. Nie korzystajmy ze standardowego domowego odkurzacza, ponieważ nie poradzi on sobie z gęstą sadzą oraz popiołem. W ten sposób więc nie tylko nie wyczyścimy kominka, ale zepsujemy nasz odkurzacz. Do tego celu należy zainwestować w fachowy sprzęt - odkurzacz kominkowy (czytaj więcej). Na rynku oferowanych jest wiele urządzeń, dzięki którym oczyścimy nasz kominek. Najbardziej znane to: odkurzacz do popiołu i separator. Czym się różnią? Odkurzacz jest specjalnie przystosowany do oczyszczania z ciężkiej sadzy, a jednocześnie z uporczywego popiołu. Jesteśmy w stanie wybierać między dwoma modelami przemysłowymi, różnią się one mocą i pojemnością. Separatory natomiast to specjalnie urządzenia, spełniają one funkcje tzw. “nakładek” na standardowy odkurzacz.

Jeśli sądzisz, że informacje zawarte w tym wpisie są absorbujące, zobacz też ten odnośnik - to treść, na której przeczytasz zbliżone treści.

Służą do wybierania zimnego popiołu z kominków.czyszczenie popiołu
Source: kaminer.pl
Jaki sprzęt będzie dla nas lepszy? Wiadomo tozależy od naszych preferencji oraz potrzeb. W bardziej zaawansowany i droższy, specjalny odkurzacz przemysłowy powinniśmy zainwestować, jak będziemy mieli okazję wykorzystania go w wielu okolicznościach. Jak jednakowoż potrzebujemy sprzętu jedynie do oczyszczania kominka, to starczy nam separator. Mniej kosztuje, działa
również z każdym modelem odkurzacza (oferta Kaminer). Miejmy na uwadze więc, że czyszczenie kominka jest niezwykle istotne. Nie zaniedbujmy czyszczenia, ponieważ regularność w tej dziedzinie jest niezwykle pożądana. Wybierzmy najlepszy sprzęt i cieszmy się chwilami przy kominku. A te chwile będą lepsze, jak będziemy dbać o kominek. Będzie bardziej przyjemnie i przede wszystkim bezpieczniej.

Tags: woda, kominek, separatory