Porządkujemy dom po remoncie - co począć z odpadami


Frajdę z ukończonego remontu przesłania ci obraz wielotygodniowych porządków? Należyty plan spowoduje, że uporasz się z owym zadaniem dużo szybciej.


Do wyeliminowania zwałów pyłu, resztek farby a także innych zabrudzeń w świeżo wyremontowanym domku przydać się może nie tylko determinacja i sporo sił, ale także arsenał preparatów do czyszczenia.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany temat, odszukaj więcej tutaj (http://www.transpoz-przeprowadzki.poznan.pl/przeprowadzki-firm) informacji na ten wątek, które okażą się bardzo fascynujące i z pewnością wciągną Cię bez reszty.

O ile nie napotkamy sytuacji nadzwyczajnych nastręczających sięgnięcia po wyspecjalizowane środki, doskonale poradzą sobie środki polerujące z drogerii. Wyekwipujmy się w ścierki z mikrofibry, gąbki a także czyściki, płyny do mycia posadzki, płyny uniwersalne do rozmaitych nawierzchni, preparaty do mycia toalety, spraye do szyb oraz ręczniki papierowe. Przydadzą się także rękawice, wytrzymałe worki na śmieci z wiązaniem oraz ściereczki do pyłu.

Od góry do dołu. Ta generalna zasada pozwoli nam wygrać z wirującym w powietrzu pyłem, jaki osiada na nawierzchniach (zapoznaj się z cenom nawierzchnia mineralna -> www.interchemol.com.pl/) położonych niżej. Wynosimy kawałki gruzu, zmiatamy pył, a potem czyścimy z kurzu stropy – jeżeli nie są pomalowane farbką wodoodporną, nie polerujemy ich, ale przecieramy kilkakrotnie wilgotną szmatką z mikrofibry. Jednakowo czynimy ze ścianami. Przedtem zabezpieczamy sobie odbiór odpadów poprzez wpisanie w przeglądarkę słów: odbiór odpadów ewentualnie wywóz śmieci Wrocław (strona
przejdź dalej
Polecam ścierki z dużymi pętelkami. Lekko taką szmatkę moczymy, przecieramy nią małą powierzchnię ściany i spłukujemy w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu, np. mydła marsylskiego. Wodę najlepiej zmieniać parokrotnie, ażeby nie wcierać w czyszczone powierzchnie mokrego pyłu oraz kurzu. Taką metodą znakomicie wyczyścimy każdą znaczną powierzchnię w domu. Podczas całościowego porządkowania warto mieć rozwinięte na posadzce folie albo gazety: mniej pobrudzone podłogi to mniej sprzątania na sam koniec.


Pomimo zabezpieczenia mieszkania gazetami kurz pokrył każdą dostępną powierzchnię? Najlepszą strategią walki z nim jest likwidacja najpierw na sucho, potem na mokro. Posadzkę zmiatamy, później będziemy ją myć mopem z użyciem środków czyszczących tak długo, aż woda w wiaderku będzie czysta. Drobne obiekty pokryte kurzem, jak figurki, opakowania kosmetyków, artykuły spożywcze w opakowaniach bądź słoiczkach – zwyczajnie zmywamy wodą z dodatkiem płynu do zmywania.

Tags: preparaty, sprzątanie, kurz, wiaderko