Podstawowe wiadomości o oprogramowaniu Business Intelligence, jak duże ma ono możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.


Nowoczesne narzędzia do zarządzania firmą dostarczają coraz większą liczbę informacji, które stanowią świetny materiał do tego, aby je w jakiś sposób przetwarzać i w oparciu o nie podejmować decyzje. Obecnie w większości dużych firm działają jakieś systemy ERP, w jakich cały czas są rejestrowane wszystkie operacje gospodarcze, umożliwiają one także szereg zestawień i analiz.

Oprogramowanie BI
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Lecz coraz częściej zarządzającym osobom analizy tego typu przestają wystarczać, bo nie można ich zrobić w różnych przekrojach. Dlatego też w pewnym momencie przetwarzanie informacji poszło o krok dalej i zaczęły się pojawiać systemy business intelligence i discovery, których główną rolą było dostarczenie odpowiednio dużo informacji zainteresowanym osobom. W przeciwieństwie do typowych systemów ERP systemy BI zasilane są informacjami nie cały czas, jak w oprogramowaniu ERP.Przed ich importem wszystkie informacje są obrabiane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak żeby miały one ustaloną przez system BI formę. Dzięki temu informacje tego typu można później bardzo wydajnie i różnorodnie obrabiać. Obecnie na rynku działa spora ilość firm, które dostarczają wydajne oprogramowanie z rodziny BI.

Czy powyższa notatka przekonała Cię do poszukania analogicznych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poza tym przeczytaj również wypowiedzi na nasz temat (https://blyss.pl/)!

Konkurencja w tym obszarze jest coraz większa, lecz także jest bardzo duże zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.
Dużym i średnim przedsiębiorstwom już dawno przestały wystarczać informacje z typowych systemów ERP, a w ostatnim czasie do ich grona dochodzą również mniejsze, dynamicznie się rozwijające, jakie potrzebują jak najwięcej wiedzieć podczas podejmowania decyzji. Wśród firm oferujących nowoczesne systemy BI na pewno trzeba wymienić Qlik, rozpoczynała ona działalność w roku 1993 od paru osób, żeby dwadzieścia lat później obsługiwać jedne z największych firm na świecie. Do najczęściej używanych narzędzi tej firmy zalicza się system do raportowania QlikViev, który daje zupełnie inne metody prezentacji informacji od stosowanych zwykle prezentacji, a równocześnie pozwalający na operowanie na bardzo dużej liczbie danych w rzeczywistym czasie.

Tags: oprogramowanie, system, firma, ERP