PIT i metody na jego złożenie


W każdym roku podatnicy podatkowi są zobligowani do złożenia zeznania podatkowego. Pit 2016 można dostarczyć do Urzędu Skarbowego trzema sposobami. Zorientuj się czy znasz je wszystkie i wybierz drogę rozliczenia szczególnie ci pasującą.

urządzenie laboratoryjne
Author: Forest and Kim Starr
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą oraz niezwykle powszechną drogą rozliczania podatkowego są osobiste wizyty w Urzędzie Skarbowym. Choć nie przepadamy za spotkaniami z urzędnikami, to uznajemy, iż jest to najwygodniejszy sposób, gdyż tak robiliśmy latami. Jednakże nie każdy ma czas, by jechać do właściwej placówki, na pewno poczekać kilka a może nawet kilkadziesiąt minut w kolejce, a potem jeszcze rozmawiać z nie zawsze miłym urzędnikiem.Dlatego o wiele bardziej wygodnym rozwiązaniem jest PIT online, przede wszystkim dla osób, które każdego dnia pracują, mają małe dzieci czy z innych powodów nie po drodze im do Urzędu. Najpierw elektronicznie uzupełniamy dokument, a później za pomocą specjalnie udostępnionego systemu przesyłamy formularz. Na tym nasze zadanie się kończy, a co najistotniejsze można wypełnić swoją powinność nawet nie wychodząc z domu. Jest to w ostatnich czasach coraz bardziej reklamowane i rekomendowane rozwiązanie, ponieważ redukuje kolejki w urzędach.

Wielu ludzi obawia się, iż nie ma podpisu elektronicznego oraz nie będzie mogło wypełnić PIT-u niniejszym sposobem. Szczęśliwie niniejszy podpis nie jest wymagany. Ostatnią drogą składania rozliczenia podatkowego jest wysłanie dokumentów na adres odpowiedniego US. Należy pamiętać, aby przesłać uzupełnione formularze listem poleconym, albowiem chcąc nie chcąc korespondencja nieraz się gubi, a to nazbyt istotne papiery, toteż powinny dostać się prosto w ręce adresata.

jak obliczyć podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Jak widzisz jest kilka sposobów na złożenie rozliczenia podatkowego. To, na jaki z nich się zdecydujesz, jest zależne wyłącznie od ciebie. Nie zapominaj jednak, by zrobić to w terminie, w innym wypadku mogą czekać cię nieprzyjemności, a jedną z nich jest kara finansowa. Poza tym nie jest warto tracić czasu na trudne utarczki z Urzędem, szczególnie, iż czas na złożenie PIT-u jest w każdym roku taki sami i można sobie plan zadań rozłożyć tak, aby zdążyć ze wszystkim.

Tags: urzędnik, urząd, podpis elektroniczny