Pieczątka firmowa - dlaczego jest potrzebna i co powinna zawierać?


Zakładając firmę czy nawet jednoosobową działalność gospodarczą bezsprzecznie powinno się zaopatrzyć się w pieczątkę. Pieczątka firmowa jest niezmiernie przydatna, zaś koszt jej wykonania jest naprawdę mały, w związku z tym warto zamówić pieczątki online, jakie proponowane są przez przeróżne firmy czy też drukarnie, zajmujące się ich wyrabianiem.


Pieczątki online - współczesne potrzeby
W ofercie tego typu firm wolno odnaleźć jeszcze inne produkty, które mogą okazać się praktyczne w firmie lub przedsiębiorstwie, takie jak wizytówki, długopisy z firmowych nadrukiem albo dyplomy. Skupmy się jednakże na pieczątkach i zastanówmy się nad tym z jakiej przyczyny są one konieczne i co takie pieczątki online muszą zawierać.
biznesmen
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Pieczątki z pewnością okażą się konieczne przy robieniu przeróżnych umów, dokumentów do ZUS albo podczas zakładania firmowego konta bankowego. Są one również konieczne na deklaracjach podatkowych, fakturach i rachunkach czy w książeczkach ubezpieczeniowych pracowników. Można więc zakomunikować, iż są one użyteczne praktycznie we wszystkich dokumentach czy pismach firmowych.

Dyplomy na różną okazjęW zależności od profilu i aktywności firmy dane na pieczątkach mogą się nieco różnić, należałoby jednak zapoznać się ze standardowymi danymi, jakie muszą mieścić się się na pieczątce. Ewidentnie winna znajdować się tam nazwa firmy bądź dane przedsiębiorcy, przykładowo NAZWA Sp.z o.o albo NAZWA Jan Nowak. Na pieczątce w większości wypadków znajdują się również teleadresowe firmy, numer identyfikacyjny REGON oraz także numer NIP. Na pieczątce firmowej zdołamy umieścić także adres strony WWW firmy, adres e-mail czy logo firmowe, czyli mówiąc skrótowo - dane ułatwiające kontakt z firmą bądź przedsiębiorcą.

pieczęć
Pieczątka powinna mieć więc najważniejsze informacje dotyczące firmy lub kontaktu z firmą, taką pieczątkę wolno bez trudności wykonać, czas stworzenia takiej pieczątki też nie jest długi. Szukając firmy, która zajmuje się wyrobem pieczątek dobrym pomysłem jest skorzystanie z Netu, ponieważ tam w najszybszy sposób znajdziemy tego rodzaju usługi. Zobacz www

Tags: ZUS, firma, kontakt, dane, wizytówka