Odpowiednia prezentacja produktów jak również oświetlenie powierzchni sklepowych mają znaczący wypływ na klienta


Ładny wygląd sklepu to jedna z cech, która przyciąga klientów. Kiedy jest schludnie oraz produkty są prawidłowo zaprezentowane wiemy, że zakupiony przedmiot jest dobrej jakości oraz chętniej odwiedzimy sklep i zdecydujemy się na zakupy. Ważna jest więc efektowna ekspozycja.

lampy
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Kiedy na razie urządzamy powierzchnię sklepu, dobrze jest zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczenie półek. Przykładowo w sklepie z ekskluzywnymi kosmetykami trzeba rozkładać je kategoriami tudzież według nazwy firmy. Ważne jest także, żeby wszystkie sprzedawane produkty były pokazane klientowi, a organizowane promocje zaznaczone odpowiednimi etykietami. Wszystkie z wykorzystywanych materiałów powinny być dosyć łatwe do utrzymania w porządku. W dodatku ważnym elementem w trakcie urządzania sklepu będzie oświetlenie dla sklepów. Ma ono znaczny wpływ na odpowiednią prezentację towaru jak również na samopoczucie klienta. Do oświetlenia sklepu, najlepsze jest ciepłe światło, którego będzie odpowiednio dużo, aby móc przykładowo odczytać etykietę produktu.Idealne do tego typu oświetlenia będą lampy LED. Można je umieścić w taki sposób, żeby od spodu szafek oświetlały na przykład miejsce na perfumy. Gwarantuje to efektowną prezentacje perfum w szklanych butelkach a także wygląd w nowoczesnym stylu. Tego rodzaju miejsce z pewnością zwróci uwagę odwiedzającego nasz sklep. Możemy wykorzystać oprawy LED bądź listwy, które podświetlą każdą półkę. Takie oświetlenie dla sklepów jest bardzo często wykorzystywane przy szafach z małymi kosmetykami do makijażu. Dobrze jest jednak zatroszczyć się o to, aby stosowane oświetlenie było zbliżone do naturalnego, jest to bardzo istotne podczas wyboru przykładowo fluidu. Możemy również zainwestować w podłogową oprawę LED, która będzie oświetlać pomieszczenie do dołu.

lampki
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com
Prezentacja produktów jest bardzo ważna, aby zachęcić klienta do zakupu. Za pomocą dobrego oświetlenia możemy sprawić, że nasze pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego, a produkty będą świetnie się prezentować. Wykorzystując oświetlenie LED połączymy świetny efekt z dbałością o środowisko, za zasługą przyjaznych dla środowiska technologii.

Tags: LED, światło, sklep, produkt