Łódź to super miasto dla wszystkich pragnących różnorakich rozrywek. To nowoczesne miasto z ciekawą historią


Łódź to tak naprawdę młode miasto, swój szybki rozwój zawdzięcza dwóm ministrom Królestwa Polskiego. Byli nimi S. Staszic i K. Drucki-Lubecki. To istotnie ci dwaj dżentelmeni, zdecydowali, o przeznaczeniu Łodzi jako o mieście przemysłowym, fabrycznym i nowoczesnym. Już w końcówce 19 wieku, Łódź miała połączenie kolejowe z linią warszawsko-wiedeńską, a także jako pierwsza w Królestwie Polskim, miała stałe kino i elektryczne linie tramwajowe.

Torba na zakupy
Author: Sham Hardy
Source: http://www.flickr.com
Obecnie Łódź to miasto nowatorskich fabryk: sprzętu komputerowego, sprzętu AGD, oraz wielu pozostałych. Łódź to też miasto z najbardziej pokaźnym w Polsce parkiem w rejonie miasta, oraz z jednym z większych w naszym kraju centrum handlowym (drugie – największe w Polsce - jest już w planach budowy). Miasto jest sławne też z ulicy Piotrkowskiej, uczelni filmowej oraz jest już nazywane jako HollyŁódż. Co można robić w Łodzi? Będąc w Łodzi koniecznie należy przejść się ulicą Piotrkowską. To miejsce spotkań mieszkańców Łodzi - .Mimo iż nowoczesna Manufaktura wypiera Pietrynę (czyli Piotrkowską), to przyuliczne bary, jaki i okoliczne dyskoteki, ciągle cieszą się wielką popularnością. Od pewnego czasu sklepy oraz punkty handlowe przenoszą się do Galerii Łódzkiej - przyświeca im hasło „Przedłużamy Piotrkowską”, a od jakiegoś czasu zagościły też w potężnej Manufakturze.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj (https://barline.eu/produkty,2?ftrlst=eyjcukforeleijpbijgxil19&seaadv=1) dodatkowe informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zaciekawią, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

Jednakże Manufaktura to nie jedynie centrum handlowe, a jednocześnie bardzo ważne miejsce towarzysko-kulturowe na mapie miasta. Poza naprawdę licznymi punktami handlowymiczy restauracjami odnajdziemy tam sporo rozrywki: kręgle, kino, ścianę do wspinaczki - .
Jak więc można zauważyć współczesna Łódź to miasto, w jakim zajęcie odnajdą wielbiciele dawnych epok, architektury, jak i konsumpcyjnych rozrywek. Duża ilość niezwykłych budowli, interesująca historia zachwyci wrażliwych na dziedzictwo starych czasów, natomiast zakupy w Łodzi zadowolą nawet najbardziej wybredne osoby. Co ponadto jest w Łodzi ciekawego, czym wygrywa z pewnością z Warszawą?

Tak naprawdę, w Łodzi łatwiej wynająć lokum, ponieważ mieszkania są o wiele tańsze niż w Warszawie. Wiele osób więc decyduje się na zamieszkanie właśnie w tym miejscu, natomiast do pracy ewentualnie dojeżdżać do stolicy. Oczywiście, to jedna z możliwości, ponieważ w Łodzi też jest praca i wiele osób nie jest zmuszonych jej szukać w Warszawie. Ale wiadomo jednocześnie, że w stolicy zawsze jest korzystniej pod tym względem, więc bliskość najważniejszego miasta w naszym kraju to wielka zaleta Łodzi.

Tags: stolica