Ocenianie stron WWW w sieci


Strony WWW są obecnie bardzo znaczącym elementem rzeczywistości, tak samo jak cała sieć WWW. Bez nich niejednokrotnie współcześnie żyjący człowiek nie wyobraża już sobie życia, a szczególnie wypełniania obowiązków zawodowych. Sieć stała się niezastąpionym narzędziem do realizowania naprawdę wielu rozmaitych czynności. Na przykład obecnie dla właścicieli przedsiębiorstw obowiązkiem jest prowadzenie strony internetowej. W innej sytuacji zwykle przegrywa się z konkurencją, która strony internetowe z powodzeniem prowadzi.


ocena
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Generalnie stron WWW aktualnie jest bardzo dużo, a traktują one o najróżniejszych sprawach. Dużą popularnością cieszą się na przykład strony stworzone do sprzedawania rozmaitych przedmiotów. Są to tak zwane serwisy aukcyjne oraz strony do wrzucania ogłoszeń o charakterze regionalnym. Poza tym w Internecie można się spotkać faktycznie z różnorodną tematyką, na przykład dotyczącą pracy ludzi w dużych firmach. Spotykane są na nich frazy takie jak przykładowo „ocena 360 stopni”. Witryny internetowe można grupować i oceniać w oparciu o zróżnicowane kryteria.


Jaka jest wysokiej jakości strona internetowa?

Trudno określić, czym tak naprawdę jest dobra witryna WWW. Kryteria oceny zależą w dużym stopniu od typu tej strony, a więc funkcji, które ma spełniać.

Gdy już przeanalizujesz ten tekst, równie atrakcyjna będzie ta pomocna treść, gdyż zawiera zbliżone informacje na ten temat.

Przykładowo witryna będąca sklepem internetowym będzie wyglądać zupełnie inaczej niż forum internetowe czy strona z poradami na temat kulinariów. Obecnie jeśli chodzi o zalety witryn internetowych, poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko. Na przykład dużą wagę przywiązuje się do ich layoutu, który
ocena
Author: SkullSpace Winnipeg
Source: http://www.flickr.com
musi być jak najbardziej intuicyjny i dostępny dla użytkownika.


Ocena witryn WWW

W Internecie istnieje sporo stron, za pośrednictwem których można sporządzić autorską ankietę lub wykonać badanie. Internet ułatwił w dużym stopniu prowadzenie rozmaitych badań na zróżnicowanych grupach użytkowników. Ankiety tego rodzaju wykonuje się całkowicie darmowo, można wówczas wykorzystywać gotowe szablony. Tematy badań są bardzo zróżnicowane, nierzadko na przykład dotyczą innych witryn WWW. W badaniu takim można zadać pytanie na przykład o wygląd strony, jej atrakcyjność dla odbiorcy czy łatwość obsługi. Badane osoby mogą także oceniać daną stronę w wybranej skali punktowej.

Tags: aukcja, strona, ocena, porada