O programach partnerskich i klientach


Marketing w nowoczesnym rozumieniu pojawił się ponad pięćdziesiąt lat temu. W czasie od jego stworzenia powstało mnóstwo rozmaitych rodzajów marketingu – najbardziej frapującym jest marketing afiliacyjny, który został uformowany, gdy sieć internetowa stała się ogólnodostępna. Na czym on się opiera?


Kwestia jest łatwa. Firma, która sprzedaje jakieś produkty, zawiązuje układ z innym partnerem – tą drogą wykuwa się program partnerski. Na stronie online partnera zostają opublikowane treści od firmy, w których przedstawiane są jej artykuły. O ile użytkownik internetu dostanie się przez odnośnik na witrynę przedsiębiorstwa i nabędzie konkretny artykuł, zarządca witryny partnerskiej otrzyma pewien procent od wartości zakupu. Tak pracująca afiliacja reklamowa może dać ogromne zyski obu partnerom. W tej chwili rodzi się pytanie – jakie portale mają największą szansę, by przyłączyć się do takiego gatunku układu, jak program partnerski? Rzecz jasna te, które mogą poszczycić się dużą liczbą wejść internautów. Jest to banalne w obsłudze – należy opublikować na witrynie przysłane przez partnera materiały, stworzyć linki i czekać na nadchodzące prowizje. Sprytne mechanizmy potrafią poznać, z jakiej strony internetowej klient przeszedł do strony sklepu.

Marketing afiliacyjny na systempartnerski.plMarketing afiliacyjny na jest systematycznie używany przez sklepy, które parają się sprzedażą artykułów z sporą marżą. To oczywiste, że marki z branży artykułów żywnościowych nie będą wkładać środków w marketing tego gatunku.
Program partnerski jest często używany przez marki duże, chcące zwiększyć zasięg promocyjny. To korzystna alternatywa dla inwestowania pieniędzy w zwyczajne rodzaje promocji internetowej, które często są nieefektywne. Fundamentalną kwestią jest kreowanie afiliacji ze stronami, na których znajdują się materiały powiązane z towarami, które sprzedaje firma – dzięki temu jest gwarancja, że reklamy docierają do odpowiednich targetów.

Tags: marki, reklama, technologie, materiały, towary, użytkownik