O jakich sprawach pamiętać jak wybieramy nagrobek? Jakie sprawy są najważniejsze? Co jest najbardziej kluczowe?


W życiu każdego człowieka pojawia się śmierć, jak umiera kochana oraz znana nam osoba. To jeden z najbardziej ciężkich momentów w życiu, ale mimo to powinniśmy sobie z nim poradzić, aby dobrze zaplanować pogrzeb. Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest wybranie nagrobka. Jak wybrać, ażeby był najbardziej dopasowany?
nagłówek granitowy
Author: Ogiyoshisan
Source: http://www.flickr.com
Nagrobki są różne pod względem wielkości, istnieją tak więc nagrobki pojedyncze, nagrobki podwójne, dziecięce czy coraz bardziej znane urnowe. Początkowo musimy zdefiniować, jaki rodzaj nagrobków jest dla nas najlepszy, gdyż jak już będziemy mieli to sprecyzowane łatwiej nam będzie myśleć o następnych kwestiach. Następną istotną rzeczą jest informowanie zakładu kamieniarskiego o tym, czy nagrobek będzie zamontowany na ziemi lub również w miejscu pochówku ma miejsce wybetonowany grobowiec. Czytaj o nagrobkach podwójnych.
Jak mamy do czynienia z takim drugim przypadkiem należy znać dokładne wymiary grobowca, bo będzie to podstawa do obliczenia ilości materiału niezbędnego do jego obudowy. Poza wielkością, nagrobki mogą wyróżniać się również materiałem, z którego są wykonane.

Prezentowany artykuł wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz również inne polecane wózki widłowe używane treści, ponieważ są tak samo interesujące oraz wciągną Cię kompletnie.

Są więc oferty typu lastriko, sztuczne kamienie, są nagrobki granitowe, istnieją tzw. konglomeraty, na przykład aglomarmur. Poza najbardziej popularnym - nagrobkiem granitowym, mamy też marmury, piaskowce oraz wapienie. Różnice w zakresie takich materiałów są dość spore, co sprawia, iż mamy do wyboru wielka rozpiętość w cenach gotowych nagrobków - tutaj znajdziesz więcej informacji.


Rozpiętość tego typu jest w stanie nawet wynosić od kilkuset złotych za najprostszy nagrobek nagrobki podwójne do także kilkunastu tysięcy zł. za stylowe nagrobki z najdroższych odmian naturalnych kamieni. Następną sprawą, jaka ma wpływ na cenę nagrobka jest kształt i zaawansowanie danego projektu. Zakłady kamieniarskie posiadają dość często swoje katalogi z wzorami zrealizowanych produktów. Jesteśmy w stanie także zamówić nagrobki według projektu indywidualnego, ale pamiętajmy jednocześnie, że proste, regularne kształty są bardziej łatwe do zrobienia, a również mniej czasochłonne, tak więc ich koszt będzie mniejszy. Warto o tym wiedzieć, kiedy będziemy musieli zdecydować się na nagrobek.

Tags: kamienie, Obudowa, śmierć