O czym pomyśleć należy podczas konfigurowania firmowej sieci z serwerem na programy użytkowe.


Przy większej firmie, korzystającej z różnego rodzaju oprogramowania do zarządzania firmą ciężko obejść się bez mocnych serwerów. Maszyny te kosztują znacznie więcej, niż tradycyjne laptopy czy komputery, lecz również dużo więcej się od nich oczekuje.
gra komputerowa
Author: Cauthon
Source: http://www.flickr.com


Niejednokrotnie tego typu serwery montuje się w specjalnych szafach, czasami nawet z osobnym chłodzeniem. Ponieważ tego typu maszyną trzeba będzie bez przerwy zarządzać, to należy pomyśleć o tym, żeby podpiąć do niego jakiś monitor, przykładowo świetnie będzie się sprawdzać seria syncmaster Samsunga. W związku z tym że na serwerach przechowuje się bardzo istotne dane, to ogromnie ważna jest kwestia archiwizacji danych. Do tego celu na przykład można wykorzystać programy symantec backup exec, symantec które pozwala na zarządzanie backupami w środowisku Windows.


urządzenia mobilne
Author: Wawel Service


Interesującym i coraz popularniejszym wyjściem, jakie się pojawia w sieciach firmowych, są pamięci synology nas poznaj szczegóły. Są to niezależnie działające dyski twarde, umieszczone w obudowie i dające możliwość przyłączenia do infrastruktury sieciowej. Przez takie możliwości konfiguracyjne można sterować uprawnieniami do poszczególnych informacji na takich dyskach, a mogą z nich korzystać wszyscy pracownicy z uprawnieniami. Dyski NAS przede wszystkim będą służyć do przechowywania danych firmowych, do których muszą mieć dostęp różne osoby.
Jedną z najbardziej cenionych firm które oferują takie dyski jest synology, jej urządzenia cechują się bardzo dobrym poziomem jakości i dość atrakcyjnymi cenami.

Tags: program, komputer, dyski, firm, różne