O czym musicie pamiętać zanim zadzwonicie po serwisanta agd


Za kilka dni święta, a wasza pralka, telewizor czy inny sprzęt agd przestały działać? Jesteście załamani, bo jak w tak krótkim czasie znajdziecie fachowca? Na pewno wielu osób padło ofiarą przebiegłego sprzętu, który popsuł się jak zwykle w najgorszym momencie.


Zanim zaczniecie płakać z rozpaczy, weźcie trzy głębokie wdechy i postarajcie się sami rozpoznać usterkę, bo zwykle to pozornie mało znaczące zaniedbania mogą powodować usterki.
Jednym z najbardziej problematycznych urządzeń agd jest pralka. Sterta brudnych rzeczy czeka już od dłuższego czasu, a gdy wreszcie znajdujecie na to czas okazuje się, że jest zepsuta. Brzmi znajomo? Zanim sięgniecie po telefon do serwisu lub kupicie nową pralkę, zastanówcie się w czym może tkwić problem. Koniecznie trzeba przejrzeć instrukcję użytkowania i przeprowadzić rachunek sumienia. Pamiętacie kiedy ostatnio wyczyściliście grzałkę pralki? Czy za każdym razem usuwacie resztki proszku? Czy używacie produktów zmiękczających wodę? Takie prozaiczne zaniedbania jak zatkanie filtra mogą uszkodzić pralkę. Często wystarczy zadbać o odpowiednie czyszczenie pralki sprawdź (sprawdź) aby utrzymać ją w dobrym stanie przez długie lata.


jak rozkręcić ekspres
Author: morethanfunctional
Source: http://www.flickr.com


Pewnie nie raz zdarzyło wam się, że poranne picie kawy uniemożliwił wam zepsuty ekspres. Przypomnijcie sobie, kiedy ostatnio opróżnialiście pojemnik na fusy albo wyczyściliście cały ekspres? A może nawet nie wiecie jak rozkręcić ekspres poznaj tutaj (poznaj tutaj) żeby go poprawnie wyczyścić? Z zasadami użycia powinniście się zapoznać przed zaparzeniem pierwszej kawy i powtarzać je codziennie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ekspresy z podajnikiem mleka. Szczęściarze, którzy posiadają ekspresy samoczyszczące mają trochę łatwiej, o ile nie zapomną uruchamiać tej funkcji. Dzięki systematycznemu dbaniu o sprzęt dłużej będziecie mogli cieszyć się smakiem pysznej kawy. Trzeba pamiętać o używaniu środków przeznaczonych do tego typu sprzętu.


Wiele problemów technicznych jesteśmy w stanie naprawić sami albo z niewielką pomocą kogoś znajomego. Ale jeśli nie jesteście w stanie sami tego zrobić albo martwicie się, że tylko pogorszycie sprawę, wezwijcie fachowca. Dbajcie o urządzenia agd i czytajcie zalecenia producenta przed pierwszym użyciem zanim stanie się najgorsze.

Tags: dzieci, czas, moc, system, pomoc