Mniej typowe sposoby promowania różnych produktów czyli jakim sposobem loterie promocyjne mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży.


Programy lojalnościowe to ogromnie dobry oraz sprawny sposób na zainteresowanie oraz przyciągnięcie Klientów. Pewno nie raz spotkaliśmy się z rozmaitymi typami programów lojalnościowych. Projekty lojalnościowe nie tylko pozwalają na przyciągnięcie nowych Kontrahentów, ale także na ich zatrzymanie. Ciekawe programy lojalnościowe spowodują, iż Klient chętniej będzie korzystał z usług konkretnej firmy, oraz także rzadziej sięgnie do usług konkurencji.
kupony promocyjne
Author: Carol Pyles
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy dodatkową opcją będzie przykładowo wymyślenie jakiegoś hasła reklamowego albo ciekawego opisu, i wtedy zamiast losowania komisja wybiera najbardziej ciekawe prace. Tego typu loterie promocyjne przeważnie się cieszą dużym zainteresowaniem kupujących, szczególnie jeżeli pojawiają się atrakcyjne nagrody, a do wzięcia udziału nie trzeba będzie wiele kupować. W przypadku niektórych loterii starcza nawet jeden zakup, czasami będzie ich potrzebne parę, ale to przeważnie nie powinno stanowić dużego problemu dla kupujących. Zwłaszcza jeżeli produkty objęte promocją i tak są przez nich na co dzień kupowane i używane. Aby zorganizować taką loterię trzeba spełnić liczne warunki. Po pierwsze jeśli wygraną loterii jest nagroda rzeczowa albo finansowa, to należy otrzymać pozwolenie dyrektora izby celnej.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany artykuł, to szybko sprawdź również ten link - świeża publikacja (http://www.esoil.pl/k,100,mobil-zerice) także będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

Zanim się złoży wniosek należy przygotować i przekazać regulamin loterii, który dostępny powinien być równocześnie dla wszystkich uczestników.

Programy lojalnościowe dla klientów są niezwykle różne. Na ogół Konsumenci mogą liczyć na rozliczne zniżki, rabaty bądź też zbieranie punktów, które później wymienianie są na atrakcyjne nagrody. Na programy lojalnościowe często zdołamy natknąć się w sklepach, szczególnie marketach i hipermarketach. Często oferują one karty stałego Konsumenta, na które możemy zbierać punkty i potem wymieniać je na nagrody albo wykonywać za nie dodatkowe zakupy. W ramach programów lojalnościowych często planowane są również loterie online, które także przyciągają Konsumentów.

loteria
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com
Wniosek musi również zawierać informację o obszarze i czasie obowiązywania loterii, wszystkich gwarancjach na wypłacane nagrody i dane osobowe osób zarządzających wszystkim. Po przygotowaniu powyższych dokumentów można złożyć wniosek do dyrektora celnej izby, a kiedy dostanie się pozwolenie, to można zacząć działać. Coraz częściej do organizacji loterii wynajmowane są firmy, które zajmują się tym profesjonalnie. Wtedy taka wynajęta agencja marketingowa (np.: ) będzie się zajmować wszystkimi technicznymi aspektami związanymi z tego typu projektem. Obecnie większość tego typu loterii ma dobre wsparcie informatyczne, przez co zarządzanie wszystkimi zgłoszeniami jest bardzo szybkie i łatwe.Tags: klienci, nagroda, zniżka