Nie szata zdobi człowieka…? Istotne akcesoria


Sporo osób, które odznaczają się daleko posuniętym idealizmem, twierdzi że człowiek musi być postrzegany przez pryzmat wnętrza, a nie prezencji. To miłe spostrzeżenie, jednak codzienność jest diametralnie odmienna.
Cały czas spotykamy wielu ludzi i każdego z nich postrzegamy po tym, jak wygląda – urodzie, ubraniach i mniejszych elementach. Dodatkowo na ocenianie wpływa cała masa elementów umysłowych, takich jak stereotypy czy nabyte wzorce indywidualne.

Author: Atlantic
Bardzo istotne jest to, co się no. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, niech pomyśli sobie, że natyka się na kogoś, kto nosi skarpetki do sandałów. A potem patrzy na ludzi, którzy mają na sobie dobrze skrojone garnitury i efektowne zegarki Swatch. Różnica w odbiorze objawia się zawsze. Tak czy siak, trzeba rzecz jasna każdego traktować z respektem, abstrahując od prezencji. To nie przekreśla twardego faktu, że wygląd ma olbrzymie znaczenie – po prostu trzeba stać nie dać się ponieść pierwszemu wrażeniu.

W tym akapicie zajmijmy się opisanymi wyżej dodatkami. Taki akcesoriami są na przykład krawaty, zegarki męskie, zegarki damskie, kosmetyki i tym podobne. Wydaje się, że są one nieistotne ze względu na wielkość, jednak to nieprawda. To właśnie z tego powodu ekskluzywne zegarki męskie słynnych marek są tak kosztowne – to materialne świadectwo klasy właściciela. Można stwierdzić, że spore pieniądze, jakie trzeba przeznaczyć na eleganckie zegarki damskie zegarek damski adidas i dla panów, to wynik ich oddziaływania na drugiego człowieka. Niestety, jest również tutaj minus. Nie każdy może dobrze zauważyć, że ten zegarek w rzeczywistości jest kosztowny.


Może to być przecież świetna podróbka z bazaru. Z tej przyczyny ten, kto zakłada ekskluzywne zegarki męskie zwykle chce, by ten dodatek mówił o jego pozycji osobom, które znają się na rzeczy. Przechodnie na ulicy raczej nie zwrócą uwagi na ekskluzywne zegarki Swatch, lecz współpracownik, który sam zamówił sobie porządny czasomierz, już bez wątpienia to doceni.

Tags: zegarki, zegarek, wzory, czasomierz