Nie musisz stać w długich kolejkach w urzędzie! Podatek możemy rozliczyć poprzez sieć, szybko i wygodnie!


Od rozliczenia podatku i sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który musi się spełnić. Dla wielu osób jest to nieco uciążliwe, gdyż muszą poszukiwać biura rachunkowego lub osoby, która wykona dla nich deklarację, a później jeszcze stać w długiej kolejce, aby przedłożyć gotowy formularz w Urzędzie Skarbowym. Warto wiedzieć, że nie musi tak być! Wszak pit2015 można wypełnić samodzielnie, a kolejek również można uniknąć, deklarując podatek przez internet.
Nie bój się rozliczać pitów!
Przepisy, druki i podatki - kombinacja tych trzech pojęć budzi w ludziach obawę oraz sprawia, że najczęściej nie chcą oni własnoręcznie uzupełniać swoich deklaracji. Boją się, że będzie to nazbyt skomplikowane, albo że omylą się w którymś miejscu, a później trzeba będzie się wytłumaczyć z błędu i nanosić sprostowanie. Bardzo często zanoszą zatem swe pity księgowym lub bardziej rozeznanym w kwestiach podatkowych znajomym. Tymczasem z zastosowaniem prostego oraz funkcjonalnego programu można rozliczyć się osobiście i naprawdę nie będzie to skomplikowane.
A potem można unikać kolejek!Nikt nie lubi stać w kolejkach i marnotrawić w nich drogocenny czas. Podatnicy nie okazują się tu wyjątkiem. W momencie, kiedy chce się zaoszczędzić czas oraz unikać wystawania w urzędzie, idealnym rozwiązaniem okaże się rozliczanie pit 2015 online (PIT-36). Ta komfortowa alternatywa obecna jest w naszym kraju już od paru lat, a z każdym kolejnym rokiem zdobywa coraz znaczniejsze powodzenie. Właściwie to jedyna możliwość, aby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym czy konieczności posyłania deklaracji listem.

I jeszcze pamiętaj o 1%
Przy okazji rozliczania pitów, trzeba pamiętać o potrzebujących, szczególnie że raz do roku możemy się im przysłużyć, nie sięgając nawet do swojej kieszeni! Po prostu wypełniając deklarację podatkową, warto wprowadzić we wskazaną tabelkę numer KRS organizacji pożytku publicznego - dbaj o swoje finanse. Przez to 1% podatku nie powędruje do Skarbu Państwa, lecz wspomoże konto wskazanej fundacji czy instytucji. To bardzo ważny aspekt deklaracji podatkowej, nie należy go bagatelizować, sugerując się, że 1% podatku to maleńka sumka. Z wielu maleńkich sum zrobi się znaczniejsza, która bez wątpienia komuś pomoże.

Tags: podatek, księgowy, deklaracja podatkowa