Naklejki - czy podejrzewasz jak istotną rolę pełnią w wielu aspektach naszego dnia codziennego?


Odrywasz papier zabezpieczający, przyklejasz i jest mega efekt. O czym mówimy? O naklejkach. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często spotykasz się z tą niepozorną rzeczą, jaką jest właśnie naklejka? Jak często w ciągu dnia się z nią stykasz i jak warta podkreślenia funkcję ma w naszym życiu? Zacznijmy od etykiet – na słoiku z ogórkami, na butelce płynu do naczyń, na opakowaniu z parówkami.
Loftowy pokój nastolatka
Author: Kids Town
Source: Kids Town
Automaty do naklejania etykiet z pewnością wyjątkowo ułatwiają produkcje wielu wyrobów. A cena? Metka przyklejona do produktu w sklepie to również naklejka! Naklejki często spełniają też zadanie dekoracyjne. Począwszy od olbrzymich naklejek na ściany – z wyciętymi pięknymi motywami, na malutkich, używanych przez dzieci do dekorowania zeszytów skończywszy. A co z naklejkami samochodowymi?Kiedyś wszędzie widziało się typowe „pe-el-ki” i zielone listki, dzisiaj to przede wszystkim naklejki z numerem rejestracyjnym, ale także z informacjami o polisie ubezpieczeniowej lub ostrzegające innych kierowców, że w aucie jedzie niemowlę. Na samochodach zazwyczaj przykleja się także naklejki reklamowe – z logo lub nazwą firmy. Nie powinniśmy zapominać o popularnych wlepkach - więcej

Chociaż negowane przez policję – często niosą ważne społeczne przesłanie lub są po prostu integralną częścią współczesnej sztuki ulicy. Aby sprostać tym wszystkim wymaganiom, naklejki wytwarza się wieloma sposobami. Najczęściej stosowana z nich to druk solventowy. Pozwala na zapewnienie relatywnie niewielkich cen przy małych nakładach.

Z tego typu metod korzystają najchętniej agencje reklamowe. Najmniejsze koszty daje co oczywiste druk offsetowy i fleksograficzny. Jednak taka sytuacja ma miejsce wyłącznie przy odpowiedniej wielkości nakładach – przez wzgląd na wysokie koszty przygotowania druku. kolejną z popularnych metod produkcji jest sitodruk. Tak samo jak w przypadku offsetu, charakteryzuje się dosyć wysokimi kosztami przygotowania, jednak umożliwia użycie niedostępnych w pozostałych technologiach efektów, takich jak farby fluorescencyjne.

Jeśli podoba Ci się prezentowany artykuł, to niewątpliwie zaciekawią Cię także proponowane informacje, które znajdziesz tutaj - one wciągną Cię bez reszty.

Naklejki znajdują się wszędzie wokół nas i możemy znaleźć dla nich wiele zastosowań.

Tags: etykieta, popularne, typowe, kultowe, znane