Najważniejsze zasady dotyczące wyboru komputerowych podzespołów w przypadku sprzętu dla graczy.


Komputery od samego początku wykorzystywano nie tylko do pracy, ale też do zabawy i rozrywki. A w tym obszarze bardzo dużym wzięciem cieszą się przeróżne gry, tak naprawdę to one właśnie były jednymi z pierwszych rodzajów programów, jakie zaczęto pisać. I to właśnie gry obecnie napędzają rozwój komputerowego sprzętu, bardzo podnosząc poprzeczkę jeżeli będzie chodzić o wymagania. Najnowsze produkcje zachwycają nie tylko dużą grywalnością ale też rewelacyjną grafiką, czasami wręcz ma się wrażenie, że się ogląda film.


komputer do grania
Author: NTNU Trondheim
Source: http://www.flickr.com
Lecz taka jakość nie bierze się z niczego, to znaczy będzie wymagała naprawdę mocnych komputerów. Gry są rzecz jasna pisane w taki sposób, aby działały także na słabszych maszynach, lecz wtedy trzeba wyłączać wiele detali i szczegółów. Jednak jeżeli ktoś pragnie cieszyć pełnymi możliwościami, to niestety systematycznie będzie musiał dostosowywać swój sprzęt do nowych potrzeb. W szczególności jest to widoczne po pojawieniu się jakiś przebojów, gdy sprzedaż wydajnych kart graficznych mocno idzie w górę. Aby złożyć zestaw komputerowy dla gracza trzeba pamiętać o tym, że nie uda się tego zrobić za tysiąc złotych, szczególnie jeśli się będzie chciało grać w ostatnio wydane produkcje - #. Warto przy jego konfiguracji wybrać takie podzespoły, które nie zablokują dalszej rozbudowy. Podstawą będzie tutaj oczywiście płyta główna wraz z procesorem i pamięcią. Istotne jest, aby obsługiwała ona najnowsze technologie, dzięki czemu za jakiś czas można będzie taki zestaw rozszerzyć.

gry komputerowe
Author: dfactory
Source: http://www.flickr.com
Na pewno potrzebny też będzie wydajny zasilacz. Jeśli chodzi o niego nie powinno się oszczędzać, bo zaawansowany zestaw do grania potrzebował będzie sporo prądu. No i na zakończenie trzeba pomyśleć o rzeczy najważniejszej, to znaczy karcie graficznej. To właśnie ona w głównej mierze odpowiada za to, co jest wyświetlane na ekranie, jeśli ktoś chce grać w najnowsze gry to musi zainwestować w odpowiedni model. Dobrą grafikę można już zakupić za kilkaset złotych, a za najlepsze modele trzeba będzie przeznaczyć parę razy więcej:

Tags: programy, karta graficzna, procesor, gry