Na jakiej zasadzie funkcjonuje żuraw wieżowy? W jaki sposób ta ogromna konstrukcja funkcjonuje?


Dźwigi wykorzystywane już były przez starożytnych Greków. Stosowali w tym celu kilka bloczków, dopasowywali do nich ramię, które określamy jako wysięgnik. Chociaż było to dawno temu, to prawa fizyki się nie zmieniły.


wanna narożna
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg


Żurawie wieżowe są przeznaczone do wznoszenia wysokich budynków, a także drapaczy chmur, zaliczyć można je do największych maszyn roboczych. Żurawie budowlane są w stanie być stacjonarne albo przejezdne. Jak tak, to zlokalizowane są w tego rodzaju sytuacji na podwoziu gąsienicowym lub szybowym . Żurawie można złożyć z części, w których na początku mały żuraw samochodowy stawia ramę ze stali, na niej natomiast pierwszy moduł wieży.
Tego rodzaju podstawa obciążana jest balastem. Na wierzchu konstrukcji umieszczamy kabinę operatora, wysięgnik (co oznacza ramię) i przeciwwagę. Na tym etapie jednakowoż żuraw jest jeszcze za bardzo niski, więc niezmiennie trzeba go podwyższać. Używa się do takiego czegoś urządzenie wznoszące, dość szeroką kratownicę z 3 ściankami jak i czwartą, która jest ruchoma. Obowiązkowe są też siłowniki hydrauliczne. Takie urządzenie wysuwa się w górę oraz dół wieży, więc żuraw może podwyższać sam siebie. Hydrauliczne siłowniki (http://naprawasilownikow.pl/oferta/naprawa-pras-oraz-silownikow-hydraulicznych/) wznoszą górną część żurawia razem z kabiną.


To sprawia, że na wierzchu wieży wytwarza się luka, wkłada się w nią nowy stalowy moduł (sprawdź dalej dalej) . Później dodawane elementy powinniśmy skręcić śrubami z poprzednimi, cały natomiast proces odtwarzamy do momentu, aż wieża żurawia nie będzie miała zaplanowanej wysokości.


Tak to istotnie wygląda, a żurawie są bardzo potrzebne do wielu zadań, szczególnie w dużych miastach jak Wrocław, więc też jak żurawie wynajem jest dość popularny.

Tags: moc, Dźwigi, proces, dane