Na czym polegają programy lojalnościowe? Czy warto z nich korzystać? Czy przynoszą korzyści?


Programy lojalnościowe są już w naszym kraju dość znane, więc sporo osób z nich korzysta. Właściwie to pojawiły się już u nas kilkanaście lat wstecz, więc mieliśmy czas, by się do nich przekonać. Zbieranie punktów w różnego rodzaju programach stało się więc codziennością, mało tego, niektórzy nie wyobrażają już sobie robienia zakupów bez takich bonusów.

karty lojalnościowe na kawę
Author: a olin
Source: http://www.flickr.com
Uczestnicząc w takich programach nie powinniśmy się rzecz jasna spodziewać, że nagrody będziemy zdobywać bez problemu, łatwo i za każdym razem. Często, aby być w stanie wykorzystać punkty trzeba zrobić na dość sporą kwotę lub dźwiękowy system ostrzegawczy - paudio zrobić kilka mniejszych czynności, przykładowo zarejestrować się w serwisie internetowym. Sporo firm stosuje program motywacyjny, jaki powinien wpłynąć na nasze większe zaangażowanie w daną akcję. Z reguły więc się to sprawdza, tym bardziej jak mamy wrażenie, iż dostajemy coś w zamian.Jak wiadomo jednak, nic na świecie nie jest tak do końca darmowe, dlatego też za takie rzeczy ktoś będzie musiał zapłacić. Jeśli więc korzystamy z takich programów, to co damy od siebie? Programy lojalnościowe (Pro.Fill) to z pewnością duża dawka informacji o naszych zakupach oraz możliwość kuszenia nas ofertami bardziej dopasowanymi do naszych przyzwyczajeń. W ten sposób to funkcjonuje, że jeśli korzystamy z jakiejś karty w jednym ze sklepów to co jakiś czas będziemy dostawać sms z informacją o nowej promocji. Jednakże, gdy wziąć pod uwagę zalety oraz wady korzystania z tego typu rzeczy, to trzeba przyznać, iż opłaca się z czegoś takiego korzystać. Szczególnie to ważne, jeśli chcemy zadbać o swoje finanse i ważna jest dla nas każda, chociażby mała, oszczędność. Jednak należy pamiętać, iż korzystanie z nich to bardziej zabawa oraz możliwość otrzymania bonusów, aniżeli cel sam w sobie.

Z tego powodu właśnie bez wątpienia nie warto decydować się na jakieś zakupy kierując się jedynie chęcią uczestniczenia w programie lojalnościowym. Nie powinno się więc korzystać z usług danej firmy jedynie dlatego, iż daje nam tego typu program, gdyż można się bardzo zawieść. Jednak jeśli korzystamy z usług sprawdzonej firmy oraz oferuje ona takie dodatkowe aktywności, to czemu nie.

Tags: oszczędność, nagrody, oferty