Mieszkanie we wspólnocie mieszkaniowej – czy warto się na nie decydować? Pokazujemy wady oraz zalety takiego rozwiązania


Mieszkasz w bloku? Na osiedlu? Z pewnością zatem znasz wszelakie wady oraz atuty z tą sytuacją związane. Niestety nie jest to już tak duża wygoda jak posiadanie własnego domu na wsi, gdzie do najbliższego sąsiada masz przynajmniej kilkadziesiąt metrów. W mieście znacznie bardziej musisz się liczyć z ludźmi, jacy mieszkają blisko. Nawet na co dzień.
jak wygląda rozliczanie wspólnot w Łodzi?
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com
Załóżmy, iż chcesz włączyć głośniej muzykę – od razu musisz myśleć czy czasami nie przesadziłeś, czy nie będziesz przeszkadzać starszej sąsiadce mającej mieszkanie na tym samym piętrze lub wielodzietnej rodzinie piętro niżej. Zamierzasz zrobić pranie lub poodkurzać po 22? Wykluczone, to duża niegrzeczność. Już nie mówiąc o imprezach, większych spotkaniach ze znajomymi, jakie warto abyś ograniczył do minimum, gdyż każda taka sytuacja może być kłopotliwa dla sąsiadów. Z przeciwnej strony mieszkanie w bloku to również (poznaj więcej) większe bezpieczeństwo. Jeśli przytrafi się cokolwiek niewłaściwego – czy się rozchorujesz, czy coś się zepsuje – zawsze można wyjść na klatkę schodową i prosić o pomoc osobę, jaka mieszka zaraz obok. Jest to ogromna zaleta zwłaszcza dla ludzi starszych, jak również (witryna internetowa) samotnych pań. Wspólnoty mieszkaniowe łódź mają zatem zarówno swoje wady, jak i atuty. Źródło: MagnisCentrumZ przeciwnej jednak strony mieszkanie na osiedlu to również ogrom formalności. Każdą decyzję odnośnie do budynku lub też otoczenia należy uzgadniać z sąsiadami. We własnym domu możesz swobodnie zmienić metodę ogrzewania, wyburzyć ścianę czy też choćby zmienić kolor budynku. We wspólnocie mieszkaniowej takie rzeczy nie są takie proste. Kłopotliwe bywa również rozliczanie wspólnot łódź. W końcu pieniądze na liczne cele są wspólne. A za każdym razem znajdzie się czarna owca czy kilka, które opóźniają się z opłatami. Wtedy kłopoty może mieć całe osiedle. Poza tą trudnością jest już samo to, kto ma trudnić się rozliczeniami. Jeden z sąsiadów? A może lepiej zatrudnić osobę z zewnątrz? Lepsza raczej jest ta druga ewentualność, dzięki jakiej w razie przeszkód na nikogo nie będą rzucane zarzuty, nikt nie zostanie pokazany w nieodpowiednim świetle.

Tags: budynek, blok, sąsiad