Mądrze wypromuj własną działalność, szczególnie charytatywną


Dowolna działalność potrzebuje pomysłowej oraz atrakcyjnej promocji. Nawet, jeśli jest to działalność charytatywna. Warto wykorzystać loterię, by uatrakcyjnić festyn, zbiórkę na dany cel lub smsową zabawę.
organizacja loterii
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Nowe dyski My Passport
Author: WD
Source: WD


Loteria to doskonała rozrywka dla wszystkich. przede wszystkim dlatego, iż wzbudza wiele emocji. Każdy pragnie sprawdzić, czy los się do niego dzisiaj uśmiechnie. Niestety rzetelna organizacja loterii nie będzie łatwa. Prawne przygotowania do tej gry trzeba zacząć dość wcześnie. Pamiętajmy o tym, aby zapłacić podatek od gier i loterii. Tylko w takim przypadku zabawa jest usankcjonowana prawnie. Na początku trzeba mieć pomysł na loterię. Trzeba zastanowić się nad celem, rodzajem danej loterii i jej wielkością. Te ogólne ustalenia zawieramy w dokumentach, jakie złożyć musimy u naczelnika urzędu celnego. Należy pomyśleć przykładowo ile osób ma sprzedawać fanty, by loteria stała się dla nas opłacalna. Jeżeli prowadzimy loterię na rzecz szczytnego zamysłu, trzeba również zrekrutować odpowiednią liczbę wolontariuszy i ustalić miejsca sprzedaży.


Jeżeli nasza działalność jest charytatywna, należy oczywiście uzbierać nagrody. Najlepiej zainteresować sprawą lokalne media, oraz firmy. Nagrody staną się dzięki temu praktyczne i nie nazbyt kosztowne. Nie zapominajmy, iż naszym sponsorem może stać się również drukarnia, która wydrukuje losy. Taka loteria to dla sporej ilości firm świetna reklama. Organizacja loterii jednak na tym wcale się nie skończy.
Musimy jeszcze przygotować odpowiednią ilość losów. I wreszcie nadchodzi upragniony dzień, gdy nasza loteria startuje, a charytatywny cel staje się rzeczywistością. To zachwycający czas.

Tags: lot, gry, reklama, stal, sprzedaż