Kupujemy aparat kieszonkowy


Aparat kompaktowy może i jest aparatem prostym z zasady, ale już dobór odpowiedniego modelu - nie. W tym przewodniku postaram się zwrócić państwa uwagę na najistotniejsze tematy związane z kupnem, tym bardziej, jeśli będzie to wasz pierwszy tego typu ekwipunek.

aparat fotograficzny
Author: Dave Kennard
Source: http://www.flickr.com
Od czego począć? Czym się kierować? Z jakiej przyczyny megapiksele nie mają większego znaczenia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższym tekście.

Nawet, gdy poszukujesz najtańszego i najmniej zaawansowanego oprzyrządowania, powinieneś wybrać mądrze. Nawiasem mówiąc mało który fotografujący pozostaje na jednym przyrządzie. Nierzadko dołożenie stu złotych może kompletnie odmienić możliwości twego kompletu.

Megapiksele służą głównie do odbitek. Więcej nie znaczy lepiej, na przykład do utworzenia odbitki rozmiaru A4 starczy sześć megapikseli. W dziś produkowanych cyfrówkach można spotkać 16, 18, a nawet 20-kilka milionów pikseli. Megapiksele to jedynie określenie rozdzielczości. Następny aspekt to fizyczna pojemność matrycy. W nieskomplikowanych aparatach zazwyczaj znajdziemy 1/2,33 cala, w bardziej zaawansowanych 1/1,7 cala. Im mniej megapikseli na małej matrycy, tym korzystniej. Duża rozdzielczość potrzebuje “ściśnięcia” wszystkich punktów światłoczułych, co ma bezpośrednie przełożenie na "szum" cyfrowy w słabych warunkach oświetleniowych.
Aparat fotograficzny
Author: yb putro
Source: http://www.flickr.com
Aparaty kompaktowe oferują dwa tryby zbliżenia: cyfrowy oraz optyczny. Jedynie na optyczny należy zwracać uwagę. Zoom optyczny to faktyczne zbliżenie, jakie zawdzięczamy optyce. Zwróć również uwagę na fakt straty światła. Od cyfrowego zoomu trzymaj się z daleka. Nie ma gorszej metody na stratę jakości zdjęcia. Aparat Samsung WB350F posiada wbudowany 21 krotny zoom optyczny, co je http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cyfrowy-samsung-wb350f - różne kolowyh można spotkać 2 typy kompaktów, te z akumulatorami , jak też te, które energię czerpią z paluszków. Paluszki, zwłaszcza te jednorazowe, są po prostu wszechstronne. Trzymają krócej niż dedykowany akumulator, jednak podczas wycieczki możesz dokupić je wszędzie. Najlepsze efekty osiągniemy z ogniwami litowymi (nieco droższymi), albo przy pomocy niklowo-wodorkowych akumulatorków, w których możemy uzupełniać energię dedykowaną ładowarką

Tags: aparat, fotograf, cyfrówka, Kompakt, megapiksele