Który telefon dla seniora? – Na co kierować uwagę, co nabyć, kilka porad


Telefony dla osób starszych nie muszą, być przeładowane funkcjami z nowoczesnych smartfonów, dlatego że są zwyczajnie w świecie zbędne. Nestor nie tylko nie będzie odczuwał potrzeby ich użycia, lecz także znamiennie mogą skomplikować mu obsługę narzędzia.
tania komórka
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com


Tania komórka dla osoby starszej w ogóle nie musi być cieniutka, powinna być za to stworzona z dobrej jakości materiałów, co wpłynie pozytywnie na jej trwałość na ewentualne upadki, bądź zwyczajne zagrożenia powiązane z powszednim użytkowaniem, tj. chociażby rysowanie się obudowy, bądź zalanie wodą koniecznie zobacz. Co więcej musi być ona wyekwipowana w widoczny, niekoniecznie ogromny, wyświetlacz, jaki w możliwie prostej formie jasno ukaże najistotniejsze dane. Rozmiar ekranu nie ma wielkiego znaczenia, mają je za to właściwie ogromne guziki, które uproszczą wybieranie numeru. Najlepiej, jeśli będzie można do wszelkiego z nich przypisać konkretną osobę. Nie zapomnijmy także o odpowiednio głośnym a także wyrazistym głośniku, który znacząco ułatwi rozmowę, jednakowo jak głośnomówiące rozmowy telefon klapka. Niezwykle przydatną funkcją, jaka w poniektórych przypadkach może nawet uratować życie właściciela telefonu, jest tzw. klawisz SOS – jego przytrzymanie powoduje wysłanie wcześniej zdefiniowanej wiadomości do wybranego adresata czy paru adresatów.
Przyda się także latarka, która może pomóc chociażby w wieczornym wypatrywaniu kluczy albo otwieraniu zamka, radio FM, które umili chwile spędzone w miejskiej komunikacji lub na świeżym powietrzu, a również prosty aparat, dzięki jakiemu babcia bądź dziadek będą mogli posiadać fotografie swych bliskich zawsze przy sobie. Istotne jest również, aby telefon klapka posiadał baterię na tyle wydajną, ażeby pracował on bodaj parę dni.

Tags: gra, prezent, Urządzenia