Które sprzęty są potrzebne w rolnictwie?


Jeżeli jesteś rolnikiem, wówczas na pewno najlepiej zdajesz sobie sprawę z tego, jak nader ważna jest kwestia posiadania należytej jakości urządzeń. Kiedy codziennie musisz pracować w polu, wówczas na pewno powinieneś móc polegać na swoich urządzeniach – jeśli tak się nie stanie, wówczas może okazać się, że z Twojej ciężkiej pracy nici.
traktor jadący po polu z pługiem
Author: flickr.com
Source: flickr.com
W rolnictwie często bywa tak, że pewne zbiory trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie dużo jest uzależnione na pewno od pogody. Kiedy nie możesz wykonać jakichś czynności, bo dla przykładu jedna z Twoich maszyn odmówiła posłuszeństwa, wówczas stanowczo powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na nową. Jeśli masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby pożyczy Ci swoich urządzeń, nie jesteś jeszcze w takiej niedobrej sytuacji – jeżeli jednak chcesz w pełni panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wówczas stanowczo powinieneś zastanowić się nad zakupem nowych narzędzi albo przynajmniej właściwych części do nich. Jedną z maszyn, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są na pewno lemiesze .

Bardzo ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz wątpliwości? (http://sunrent.pl/) Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu. Z radością odniesiemy się do najkrótszej wiadomości.

Kiedy jesteś rolnikiem, wtedy bez wątpienia doskonale wiesz, czym jest lemiesz – jeśli jednak nie, chętnie pospieszymy Ci z pomocą. Lemiesz jest częścią pługu rolniczego – a więc narzędzia, które używa się wyjątkowo często.
pług
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Jeżeli lemiesz uderzy o kamień albo inną przeszkodę, wtedy istnieje wielkie ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na to, że w ziemi często znajdują się kamienie lub inne trudności, lemiesze na pewno są jednymi z najczęściej psujących się urządzeń rolniczych. Jeżeli lemiesz trafi na kamień, wówczas istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przytwierdzają lemiesz do pługa (--> więcej na Na szczęście śruby do lemieszy nie są bynajmniej drogie, dlatego na pewno warto zawsze mieć parę w zapasie. Jeżeli będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wtedy niewątpliwie bardzo szybko będziesz w stanie naprawić swój pług. To wielce istotne, a sam montaż śrub w lemieszu jest wyjątkowo prosty, dlatego kategorycznie zawsze warto mieć parę dodatkowych śrub w zapasie.

Jeżeli masz chęć poznać więcej danych na omawiany temat - odsyłam do linka (https://www.merazet.pl/produkt/teoria-pomiarow-uziemienia-sonel), ponieważ w tamtym miejscu są cenne fakty opisujące prezentowany wątek.

/J]

Tags: pług, śruby, lemiesz, rolnik, pług rolniczy