Krótki poradnik w jaki sposób otworzyć dobrą aptekę


Decyzja o rozpoczęciu własnego biznesu już zapadła. Jeśli dysponujemy zgromadzonymi środkami powinniśmy zastanowić się nad... apteką. To niezwykle ciekawy pomysł na biznes. Nie możemy przy tym o kilku podstawowych sprawach. O jakich kwestiach mowa?

Apteka
Author: weisserstier
Source: http://www.flickr.com
Najpierw powinniśmy uzbroić się w sporo cierpliwości. Proces przygotowań trwa co najmniej osiem tygodni. W najgorszym przypadku może potrwać nawet 20 tygodni! Najwięcej czasu zajmuje remont wybranego miejsca. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ samo dostosowanie do obecnych norm jest dość kłopotliwe. Zwróćmy szczególną uwagę na powierzchnię wybranego lokalu.

Ministerstwo Zdrowia wskazuje minimalną powierzchnię pomieszczenia. Apteka może być zlokalizowana w osobnym obiekcie albo mieścić się w budowli o innym przeznaczeniu. Jeżeli zdecydujemy się na franchising, miejmy na uwadze właściwą lokalizację. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „apteka franchising” bez problemu wyszukamy niezbędne informacje. Dowiemy się, iż duże znaczenie ma: otoczenie, natężenie ruchu oraz odległość od innych punktów aptecznych. Zadbajmy o to, by nasza przyszła apteka apteka internetowa była zlokalizowana niedaleko gabinetów lekarskich, przychodni bądź szpitali.Jak otworzyć aptekę?Poniżej są wymagane wytyczne. Należy zadbać o wymagane pozwolenie na prowadzenie apteki. Wydaje je wojewódzki inspektor farmaceutyczny po złożeniu stosownego wniosku. Szczegółowe informacje na ten temat możemy znaleźć w sieci po wpisaniu do wyszukiwarki frazy „apteka franchising”. Najistotniejszą sprawą podanie imienia oraz nazwiska farmaceuty, jaki będzie odpowiedzialny za prowadzenie apteki. Koszt udzielenie wspomnianego pozwolenia nie jest niski, ponieważ wynosi równowartość pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę.
Jak jest ono określane?
Na podstawie przepisów na temat minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ogólna kwota, jaką będziemy musieli przeznaczyć na otworzenie apteki jest zatrważająca. Na ten cel trzeba przeznaczyć co najmniej 150 000 złotych! Porady, jak otworzyć aptekę, wydają się nie mieć końca. Powinniśmy pomyśleć o przyjęciu do pracy doświadczonej oraz wykwalifikowanej osoby, jaka obejmie stanowisko kierownika. Także godziny otwarcia apteki nie są przypadkowe.

Ten temat Cię zaciekawił? Więc odwiedź stronę, gdyż znajdziesz tam interesujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Muszą być one rozłożone tak, aby ludzie mieli do niej dostęp nocą a także podczas świąt i innych dni wolnych od pracy.

Tags: Święta, wyszukiwarka, lokal, inspektor, interesu