Konkursy programistyczne zapewniają szansę porównania z innymi informatykami


Na rynku pracy jest wiele możliwości zawodowych dla komputerowców, a sam sektor w błyskawicznym tempie zdobywa następne sektory biznesu. W minionych latach specjalność IT i powiązany z nią rynek zatrudnienia przeżywa żywą ekspansję.
apteka
Author: Memorial Serra da Mesa
Source: http://www.flickr.com


Pracodawcy aktywnie poszukują najlepszych pretendentów do pracy.


W dynamicznym świecie skupionym na rozkręcaniu nowatorskich technologii, nadzwyczajną grupą pracujących są programiści, którzy wykazują się zaangażowaniem, chęcią realizacji autorskich projektów, potrafią mieć realny wpływ na rozwój firmy. Hackathon w firmie sprawdzi się jako skuteczne narzędzie ożywiania inwencji i zaangażowania pracowników. Jest to inicjowanie dla koderów możliwości samorealizacji, rozszerzenia horyzontów i wymiany informacji. Zdarzenie to na ogół przyjmuje formę kilkunastogodzinnego maratonu, w którym biorą udział informatycy, także osoby zaangażowane w postęp oprogramowania w firmie. Hackathony (zobacz stwarzają sytuacje ku temu, by analizować śmiałe technologie, nowe języki programowania, nowe bazy danych i sugestie na oryginalne produkty i ich przeznaczenie, co w przyszłości jest w stanie dostarczyć mierzalne korzyści biznesowe. To bezcenne narzędzie dla postępu organizacji w dzisiejszych czasach.


Konkursy programistyczne dostarczają szansę porównania z różnymi programistami - dobre konkursy programistyczne. Branie udziału w olimpiadach informatycznych zwiększa okazje na znalezienie pracy jako programator.
W ten sposób wzbogaca się swą wiedzę, którą można się pochwalić na rozmowie kwalifikacyjnej.


W internecie jest całkiem sporo serwisów z różnymi tematami programistycznymi.

Tags: PRacownik, moc, branża, firm