Konkursy i loterie – o czym w pierwszej kolejności należy dzisiaj pamiętać w czasie ich organizowania?


Współcześnie każda firma stara się przyciągnąć do siebie konsumentów, jako że konkurencja na rynku jest naprawdę dość duża. W związku z tym, dużym zainteresowaniem wyróżniają się przykładowo wszelkiego rodzaju konkursy i loterie, które są organizowane też przez wyspecjalizowane instytucje.

kolejka, zakupy, klienci
Author: Beverley Goodwin
Source: http://www.flickr.com
Dla uczestników jest to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, z kolei dla organizatorów, metoda na dotarcie do jak największej ilości odbiorców, jakich mogą przyciągnąć własną ofertą. Organizacja konkursów lub loterii zasadza się zazwyczaj na przygotowaniu nagród, jakie są w stanie zwrócić uwagę ewentualnych konsumentów. Co więcej, trzeba też dobrze przemyśleć formułę konkursu i jego zasady. Z reguły prosi się uczestników o zrobienie jakieś pracy albo wybiera zwycięzce losowo. Wszystkie zasady (http://www.aspatrust.com/nowe-zasady-rejestracji-w-krs-i-urzedach.html) trzeba jasno opisać i podać do informacji uczestników, żeby mogli się z nimi zapoznać. Konieczna jest też rejestracja bazy w GIODO. GIODO to Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych- wa www.dcn.pl/s41_administrowanie_rejestracja_giodoę czasu na samodzielne zaplanowanie konkursu lub loterii bądź po prostu nie wie się jak to zrobić, o pomoc można poprosić doświadczone firmy, które mają potrzebne doświadczenie. To dosyć wygodne rozwiązanie, które cechuje się dzisiaj ogromną popularnością. Konkurs musi być dodatkowo stosownie wypromowany. Im więcej osób będzie wiedziało, że organizowana jest tego rodzaju inicjatywa, tym wyższe jest prawdopodobieństwo, że ktoś zdecyduje się na wzięcie udziału w konkretnym przedsięwzięciu. Znakomitym kanałem komunikacyjnym, jaki posiada obecnie wielką moc, są przykładowo różnego rodzaju social media.torebka prezentowa
Source: christmasstockimages.com
Podsumowując – co trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli planuje się zorganizować konkurs bądź loterię? Należy się zastanowić nad tym, jakie nagrody chce się zaoferować uczestnikom i jak dużą sumę można na nie przeznaczyć. W dodatku, bardzo istotne są też zasady konkursu, jakie koniecznie muszą być klarownie opisane i prawidłowo promowane wydarzenia, dzięki czemu jest możliwość, że informacja o konkursie czy loterii dotrze do jak największej ilości osób. Pamiętać wskazane jest też o wymaganiach Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

Tags: klient, konsument, firma