Kiedy warto wybrać systemy contact center?


W Polsce niezmiernie łatwo sprawdzając oferty pracy, odnaleźć oferty z sektora call center. Pod tym angielsko brzmiącym terminem nie skrywa się nic innego jak centrum obsługi telefonicznej, które uznajemy za biuro obsługi klientów.

W tego typu centrach pracownik odpowiada za kompletną obsługę połączeń wychodzących, których inicjatorem jest dana firma. W call center odbiera się także rozmowy przychodzące, które opierają się w głównej mierze na przyjmowaniu wszelkich zamówień.Router RT-N53
Author: ASUS
Source: ASUS
Rozwiniętą postacią systemu call center, która przez bardzo wielu zaczyna być postrzegana jako mniej skuteczna, są systemy contact center. W tym przypadku również podstawowym narzędziem komunikacji z klientami jest telefon, jednakże oprócz tego konsultant ma możliwość kontaktu z nim poprzez inne urządzenia. Chodzi głównie o pocztę elektroniczną, czaty internetowe czy kontakt przy użyciu tego typu software jak skype czy portale społecznościowe.

Systemy contact center - nadają kontaktom od danych klientów specjalne priorytety, dzięki którym zainteresowani są przekierowywane do wybranego przez system doradcy, który specjalizuje się w obsłudze jednego bądź też bardzo wielu mediów. Coraz więcej przedsiębiorstw stara się udoskonalać swe wewnętrzne systemy contact center, gdyż są one bardziej elastyczne aniżeli call center, którego formuła odchodzi w Polsce.

Dziś większe przedsiębiorstwa starają się już na stałe korzystać z profesjonalnych centrów kontaktowych, które są bardziej skuteczne w kreowaniu dobrych interakcji z klientami.Przyszłością wielu przedsiębiorstw, zdaniem wielu fachowców może być centrala voip. Voip jest techniką, która umożliwia przesłanie dźwięków mowy przy pomocy internetowych łączy, które wykorzystywane są przez protokół IP. Dzisiaj taka postać komunikowania się nazywana jest potocznie telefonią komórkową. Zastosowanie tego rodzaju technik zapewnia możliwość eliminacji połączeń ciągłych, które w bardzo wielu sytuacjach są niepotrzebne.

Centrala telefoniczna tego rodzaju posiada bardzo wiele plusów. W szczególności charakteryzuje się niezależnością od tradycyjnych operatorów, które dyktują stawki. Prócz tego możemy liczyć na to, że będziemy w stanie przeprowadzą darmowe rozmowy w obrębie sieci danego operatora. To zaledwie jedne z wielu zalet, o których należy wiedzieć.

Tags: VoIP, centrala telefoniczna