Kiedy przydarzy Ci się wypadek w Anglii


Pochodzisz z Polski? Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań to TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasach, kiedy tylu Polaków postanawia układać sobie życie, albo przynajmniej na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są jak najbardziej pożądane. Szczególnie gdy chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to nierzadko.
Droga
Author: Helena Jacoba
Source: http://www.flickr.com
Wypadek drogowy

Wszędzie tam gdzie są ludzie i maszyny, przydarzają się także wypadki drogowe. Statystyki takich zdarzeń każdego roku odnotowują ich coraz więcej. Przerażająco niewielka część ofiar stara się o odszkodowanie za wypadek w Anglii. Ma to miejsce z bardzo różnych powodów, obcy kraj, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to potęguje odczucie osamotnienia i "odpuszczenia" sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Dlatego też przede wszystkim warto poznać swoje prawa w tej kwestii, żeby wiedzieć jak wygląda nasza sytuacja. Przede wszystkim, jeśli jesteś stroną poszkodowaną, to możesz ubiegać się o rekompensatę pieniężną za poniesione obrażenia ciała lub straty materialne. Ważne jest też, aby bezpośrednio po wypadku wykonać wymienione niżej czynności:

Zapisać dane sprawcy innych innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Wypadek w pracy
Author: KIANO
Source: KIANO
Koniecznie należy poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!Warto też zrobić zdjęcia miejsca wypadku (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Należy też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz iść do lekarza, żeby zbadał i udokumentował poniesione obrażenia. Jeżeli nie wiesz co dalej zrobić, warto jest nawiązać kontakt z właściwą instytucją, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracyPraca dla Polaków w Anglii zazwyczaj jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W Wielkiej Brytanii za wypadek przy pracy jest uważana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych bądź też podróży służbowych.
Miasto
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach masz prawo starać się o wypłatę odszkodowania trzeba jednak przygotować następujące informacje:- Dokładną datę oraz miejsce zdarzenia;- Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;- Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);- Zaświadczenie lekarza o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji albo rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze jest nawiązać kontakt z właściwą instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc w innym kraju masz możliwość nawiązać kontakt z odpowiednimi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich znaleźć??? Najlepiej jest skorzystać z Internetu. Musisz jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka wyrzuci nam linki do stron internetowych właściwych firm, takich jak na przykład Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się kwestią od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Tags: wypadek, język, życie, adres, odszkodowania