Każdy właściciel firmy powinien poszukiwać możliwości, ażeby rozwinąć lepiej swoją firmę. Na szczęście są ku temu przesłanki


Żeby móc rozwijać swoją działalność, w aktualnych czasach konieczna jest cała masa ciekawych pomysłów, ale tylko tego rodzaju, jakie oferują prawdziwe korzyści. Co bowiem po tym, gdy mamy ciekawe i efektowne pomysły, które całkowicie nie zapewniają rezultatów, czyli pieniędzy. Stale więc powinniśmy wyszukiwać najbardziej odpowiednich sposobów na to, żeby rozwinąć swoją firmę, to tak naprawdę świadczy o tym, że posuwamy się do przodu, nie zostajemy w miejscu, tym bardziej nie cofamy się do tyłu.


transport kolejowy
Author: Train Photos
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście czasem pojawiają się możliwości, które bardzo nam pomagają. Ostatnio wielu zelektryzowała informacja o bardzo ciekawej inicjatywie, czyli transport kolejowy z Chin do Polski. Nie trzeba nawet tłumaczyć, dlaczego jest to tak niezmiernie ważne dla wielu przedsiębiorców, ponieważ Chiny to dzisiaj jedno z najbardziej uprzemysłowionych państw świata, jakie rozwija się w bardzo szybkim tempie - polecam transport (zobaczysz tu) kolejowy z Chin. Dokonywanie transakcji z firmami z Chin, to duża szansa na bardziej korzystne wyniki. Dzięki tego typu inicjatywie to rzeczywiście staje się realne.

Plany są ambitne, czyli rozbudowa tak zwanego suchego portu w Małaszewiczach przy granicy białoruskiej, dzięki temu możliwa jest obsługa trzystu pociągów rocznie. Jak twierdzą w PKP, transport kolejowy pomiędzy Chinami, a Polską, to naprawdę same zalety. Ma to wielkie znaczenie w wożeniu różnych ładunków, a konkretnie ubrań i elektroniki. Jak na rynku pojawiają się nowości, to producentom z pewnością zależy, żeby trafiły one jak najprędzej do klienta. Transport kolejowy z Chin do Polski będzie trwał max. czternaście dni, podczas gdy transport - (zobacz szczegółowe informacje) morski to więcej niż 35 dni. Na początku na tej trasie są w planach trzy pociągi tygodniowo, ale ich liczba będzie się powiększać.


Na pewno zyska na tym cała nasza gospodarka. Pierwsi do korzystania z tej możliwości będą polscy odbiorcy chińskich towarów, ale to ogólnie znacząca szansa dla naszych rodzimych eksporterów. Aktualnie transport chińskich przedmiotów do Europy zdominowany jest przez statki, a jedynie 3,5 procent eksportu trafia do UE za pośrednictwem kolei. Jak więc widać, mamy tu do czynienia z niewykorzystanym potencjałem.

Tags: działalność, gospodarka, Transport kolejowy