Jeżeli masz dziecko w wieku przedszkolnym, bądź zaczynasz pracę w placówce oświatowej – powinieneś dowiedzieć się o najistotniejszej okoliczności w roku – spotkaniem ze św. Mikołajem.


Gdy zbliża się okres świąteczny, w Polsce startuje bogaty i intensywny czas przygotowywania, kreuje się specyficzny klimat. W miejscach edukacji, a nade wszystko w przedszkolach – zwykle zaaranżowane zostaje popularne spotkanie ze świętym Mikołajem.

Święty Mikołaj
Author: Public Information Office
Source: http://www.flickr.com
Mikołaj w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla wychowanków, organizatorów, a przede wszystkim mamy i taty. To świetna okazja ku temu, żeby przy szybkim tempie życia, nadmiaru pracy i braku wolnego, spędzić zimowe popołudnie wspólnie, oglądając własne pociechy. Dla paroletnich maluchów, spotkanie ze świętym Mikołajem, to duże wydarzenie. Co najmniej parę tygodni wcześniej, podopieczni przyuczają się śpiewania kolęd, recytowania wierszy. Wszystko po to, żeby w odpowiednim momencie pokazać się przed zaangażowanymi gośćmi, bliskimi.Mikołaj w przedszkolu -klik! - aranżowany jest przeważnie kilka dni przed świętami, tak żeby pokazy dzieci i klimatyczny wieczór nie nakładał się z pracochłonnymi szykowaniami. Osoby odpowiedzialne przeważnie rozplanowują miejsca siedzące, tak zwaną publikę, słodki poczęstunek i ciepłe napoje. Zadbają o atmosferę i odpowiednie dekoracje. Wielokrotnie spotkanie ze św. Mikołajem to doskonała okoliczność do ukazania dzieł plastycznych dzieci lub ich sukcesów w przedszkolu. Z tej racji zazwyczaj kreuje się świąteczne aukcje, wystawy prac i inne - polecana firma.
Daje to niewątpliwie kolejny pretekst do radości dla kochających rodziców. Najistotniejszym momentem takiego zgromadzenia jest przybycie Mikołaja, który nawołuje kolejno dzieci daje im prezenty. Przedszkolaki przy pierwszym wrażeniu często lękają się Pana w purpurowym stroju, ale finalnie wspólnie cieszą się z podarków. Całość przeważnie zakańcza się życzeniami, dzieleniem się opłatkiem. Życzenia i głośne kolędowanie kreują bożonarodzeniowy i przytulny nastrój. Należy, będąc opiekunem lub rodzicem uczestniczyć w spotkaniu ze św Mikołajem w przedszkolu.

Tags: Święta, życzenia, mama, Bożego Narodzenia, goście, rodzic, picie