Jazda swoim samochodem to bez wątpienia bardzo duża wygoda w codziennym życiu


Jazda swoim samochodem to niewątpliwie bardzo duża wygoda w życiu codziennym. Ale będzie się to wiązać również z pewnymi obowiązkami, których nie należy pomijać gdyż konsekwencje zaniedbania będą bardzo przykre. Pierwszym z takich obowiązków będzie przypilnowanie odpowiedniego technicznego stanu pojazdu. Każdy samochód żeby móc jeździć po ulicach musi być sprawny technicznie, a jedynym potwierdzeniem tego będzie wykonywane co roku badanie techniczne.
samochód
Author: FotoSleuth
Source: http://www.flickr.com
Poruszanie się samochodem zepsutym będzie zwyczajnie niebezpieczna, może narazić pasażerów, kierowcę i innych członków ruchu drogowego na wypadki, a w razie kontroli służby drogowe mogą zatrzymać dokumenty pojazdu.

Następną sprawą, o której każdy z kierowców musi zapamiętać, jest obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Jest ono zawierane na okres dwunastu miesięcy i po zakończeniu tego okresu, bez żadnej przerwy powinna być opłacona kolejna polisa. Za brak ubezpieczenia OC grożą finansowe kary które do niskich nie należą, lecz największe kłopoty pojawią się, gdy kierowca spowoduje samochodem bez ważnego ubezpieczenia kolizję lub poważniejszy wypadek.

Ubezpieczenia komunikacyjne - - nie chronią wprawdzie przed kolizją czy uszkodzeniem auta, ponieważ najczęściej będzie to sprawa ludzkich błędów albo zdarzeń losowych, ale bardzo mogą się przydać w awaryjnych sytuacjach. Polisa OC ochrania
samochód
Author: M 93
Source: http://www.flickr.com
poszkodowanych w wypadkach, zapewniając naprawienie samochodu, ale również (tu) pomoc w czasie samego zdarzenia. Żeby podróżowanie było bardziej bezpieczne należy również zadbać o ochronę sprawcy.

Tu doskonale mogą się sprawdzić ubezpieczenia AC, dzięki którym przy stłuczce z własnej winy dostanie się jakieś odszkodowanie, ale (więcej na: odnośnik do strony ) ich zakres obejmuje również dość często kradzież pojazdu albo zniszczenia na parkingu. Można również pomyśleć o pakiecie assistance, jego koszt jest niewielki, a mogą być z tego duże korzyści. Ten rodzaj ubezpieczenia gwarantuje bezpłatną pomoc w przypadku awarii pojazdu, braku paliwa czy też zgubienia kluczyków. Powinno się pamiętać o kupnie ubezpieczenia, gdyż dzięki temu nasze podróżowanie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze.Tags: ubezpieczenie, kontrola, awaria, samód