Jakim sposobem wybrać stosowny komp stacjonarny do gier?


Wybierając komputer do gier wypada zwrócić baczną uwagę na kilka ważnych rzeczy. Jeśli chcemy mieć naprawdę dobry komputer stacjonarny do gier to bez wątpienia musimy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Komputer, który ma służyć do grania nade wszystko musi mieć stosowną kartę graficzną, mocny procesor, pamięć RAM, i także funkcjonalny zasilacz oraz chłodzenie.
rozrywka
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednia karta graficzna w komputerze wpływa na lepsze efekty poglądowe wyświetlane na ekranie monitora. Kolorystyka i jej jakość jest wtedy na najwyższym poziomie, a takie szczegóły są nadzwyczaj znaczące w czasie grania w gry. Najświeższe gry komputerowe nieraz są ogromnie wymagające, dlatego jeżeli pragniemy, by nasz komputer nadawał się nie tylko na starsze, lecz też nowsze wersje gier - wybierzmy dobrą kartę graficzną. Musimy też zwrócić uwagę na procesor, ponieważ mocny procesor (analogicznie jak karta graficzna) wpływa na otrzymanie lepszej jakości. Należałoby wybrać kartę oraz procesor, które będą cechować się pokrewnymi parametrami oraz będą ze sobą kompatybilne. Dobre komputery do gier muszą posiadać również stosowną pamięć RAM - czytaj więcej, jaka wpływa na efektywność gier oraz ich płynność. Znaczącym elementem jest także chłodzenie komputera, które pozwala na utrzymanie małej temperatury każdych podzespołów. To ważny fragment, szczególnie jeśli gramy długo i często. Chłodzenie powinno odbywać się w środku obudowy peceta, oraz także osobno na karcie graficznej oraz przy procesorze.poczytaj o szczegółach
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Zasilacz jest też znaczącym podzespołem. Kupując zasilacz do komputera, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, jaka powinna być dostosowana do karty graficznej oraz do procesora. Sprawność zasilacza oddziałuje na ilość energii, która jest dostarczana do podzespołów, wobec tego warto wyłonić porządny zasilacz o dobrych parametrach technicznych. Mało tego zasilacz również powinien mieć oddzielne chłodzenie. Na rynku odszukamy dzisiaj rozległy asortyment podzespołów przeznaczonych do komputerów do gier.

Tags: procesor, gry, RAM, monitora