Jakim sposobem uzyskiwać kolejnych nabywców na swoje towary?


Mogą być takowe formy kunsztowne, jakie na długo zapisują się w pamięci. Powinny czymś siebie od innych form sztuki odróżniać. A to pomysłem, a to kolorystyką a to wreszcie swym kształtem.


Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie
Author: UBM
Source: UBM


Tego typu malowidła odnajdują się bardzo dobrze w reklamie, gdyż siłą rzeczy mogą być niezwykle zauważalne.
Takowe monumentalne malarstwo naścienne mogłoby zostać określane jako mural. Niektórzy ludzie pamiętają jeszcze z dziejów komunistycznych olbrzymie promocje przedsiębiorstw Pewex oraz PKO usytuowane na blokach mieszkalnych. Były to akurat murale. Jednak reklama towaru to nie wyłączny zamiar, dla jakiego tworzone są murale. Zależnie od intencji twórcy, mural mógłby mieć na celu specjalne doznania widza czy promocję pewnej akcji charytatywnej. Z drugiej jednak strony na jednym z budynków wielorodzinnych w Gdańsku istnieje malowanie murali przedstawiający papieża Jana Pawła II i sylwetkę Lecha Wałęsy. W Ostrowie Wielkopolskim zaś funkcjonuje piękny mural upamiętniający Powstanie Wielkopolskie. Warty wzmianki jest także znajdujący się w mieście trykającego koziołka trójwymiarowy mural pt. "Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle".


Wymienione murale mogą bymurale (zobacz sprawdź przykłady)etnym przykładem na strategię zewnętrzną OOH z ang. Out of home. Profesjonaliści od reklamy mają jednak również inne, w większym stopniu nieformalne metody dojścia do potencjalnego petenta. Jedną z nich jest kampania BTL Below the line, zatem tego typu, która skierowana jest do konkretnego petenta. Obie kampanie, OOH i BTL posiadają na zamyśle naturalnie zdobywanie nowych zainteresowanych na reklamowane w nich produkty.


Niezłym dowodem owego typu strategii jest jakaś forma marketingu bezpośredniego, zatem typowej akwizycji albo telemarketingu. Zarówno strategie OOH i BTL mogą być niezawodne i używane przez reklamodawców.

Tags: rzeczy, reklamy, towary, metody