Jakim sposobem odpowiednio zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?


Gromadzenie danych w chmurze staje się obecnie nadzwyczaj słynne, niemniej jednak jeżeli decydujemy się na takie wyjście, zapewne musimy dowiedzieć się w jaki sposób wolno zabezpieczyć dane w chmurze. Naturalnie powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż w Necie nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Netu może zostać upublicznione, nawet jeżeli zadbamy o wysokie bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć bądź filmów. Naprawdę istotne rzeczy, istotne dokumenty albo intymne fotografie winniśmy więc trzymać z dala od Netu.


dane w chmurze
Source: http://pl.sii.eu/pl/
Aby porządnie zabezpieczyć dane w chmurze, powinniśmy zadbać o odpowiednie hasło. Nie zdoła to być data naszego urodzenia, imię naszego kota lub rocznica związku - kliknij w link. Mnogość z tych danych można bez trudności odnaleźć, przykładowo na Facebooku albo innych serwisach społecznościowych tego typu. Dodatkowo bliskie nam osoby zdołają łatwo wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Pożądane byłoby wybrać złożone, kłopotliwe do odgadnięcia hasło, które będzie składać się z dużych i małych liter i liczb. Jeżeli mamy kłopoty z zapamiętywaniem tego rodzaju haseł, możemy zapisać sobie je na karteczce i trzymać w domu - na przykład w teczce, w której posiadamy każde ważkie dokumenty.


dane w chmurze
Source: cloudia.pl
Pamiętajmy też o tym, aby nie wykorzystywać jednego, takiego samego hasła do rozlicznych rzeczy, przykładowo banku, korespondencji mailowej czy też zasobów, w których trzymamy dane w chmurze. Zawsze korzystajmy także ze sprawdzonych dostawców, niech nie skusi nas mała, interesująca cena. Korzystając z usług, proponowanych przez marki w Internecie, warto zwrócić uwagę na ich doświadczenie, renomę lub opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to gratisowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, która przeznaczona jest do serwerowych zastosowań. Po instalacji ubuntu server wolno skorzystać z pakietów stron WWW, baz danych, oraz także serwera e mail oraz wielu innych - . Ubuntu Server wydawany jest systematycznie co dwa lata.

Tags: dom, doświadczenie, chmura