Jakiego typu stoiska wystawiennicze dobrać?


Możliwości w obszarze eksponowania propozycji wystawcy w dużym stopniu zależą od układu stoiska. Jest kilka głównych form usytuowania wystawy. Każda z nich ma swe zalety a także minusy, co znajduje odbicie w zróżnicowanych opłatach najmu nawierzchni proponowanej przez organizatorów giełd. Najdroższe będą punkty mieszczące się na parterze, usytuowane w kształcie wyspowym albo półwyspowym.


systemy wystawiennicze
Author: Vancouver Film School
Source: http://www.flickr.com
Stoisko szeregowe jest najczęściej występującym układem na krajowych imprezach wystawienniczych. Charakteryzuje je ograniczona możliwość prezentowania oferty ze względu na to, iż kontakt z uczestnikami targów może odbywać się wyłącznie przez jedną ze ścian stoiska. Stwarza to niebezpieczeństwo powstania dużego ścisku w obrębie prezentacji, co może zniechęcić wielu zwiedzających do zaznajomienia się ofertą wystawcy. Zaletami takiego kształtu przestrzennego będą: mała cena wynajmu i łatwość dokonania rezerwacji. Drugą formą lokalizacji stoiska będzie usytuowanie narożne, cechujące się tym, że dwie sąsiadujące ze sobą ściany otwarte są dla uczestników targów. Taka konfiguracja, w porównaniu ze stoiskiem rzędowym, kreuje o wiele bogatsze opcje aranżacyjne oraz z większą siłą pociąga gości targowych. Wielu ludzi trudniących się marketingiem wystawienniczym uważa takie podejście za najbardziej optymalne przez wzgląd na to, iż wystawca uzyskuje dość dobre warunki ekspozycyjne przy umiarkowanych kosztach. Częstokroć pojawiającym się utrudnieniem podczas dokonywania przedsprzedaży tego typu miejsc jest ich ograniczona przystępność w targowej hali. Ostatnia możliwość usytuowania ekspozycji to dobór stoiska czołowego (nazywanego też „półwyspem”). Odsłonięcie jego trzech brzegów kreuje niezmiernie dobre warunki do demonstrowania eksponatów, jednakże zachodzą obniżone możliwość akcentowania materiałów informacyjnych (na przykład w postaci plansz).

Najem miejsca pod stoisko czołowe jest dość kosztowne, jednak pomimo to, występuje z reguły ogromne zapotrzebowania na takową pozycję prezentacji. W największym stopniu odsłoniętą odmianą wystawienniczą będzie stoisko wyspowe (zwane też „wyspą” lub stoiskiem blokowym), w którym prezentacja z każdej strony jest otwarta. Takie położenie stwarza największe opcje zaprezentowania oferty firmy. Aby zarezerwować jedno z opisanych stoisk należy napisać w wyszukiwarkę zwrot: systemy wystawiennicze Wrocław.

Tags: Forma, lokalizacja, usytuowanie, oferta