Jakiego rodzaju system operacyjny będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru Linuxa lub Windowsa?


Dyskusje o tym, jaki system operacyjny jest najbardziej właściwy zawsze wzbudzają skrajne emocje. Dość często te emocje prowadzą tylko do wyrażenia opinii, które nie są potwierdzone faktami, tymczasem, aby wiedzieć, jaki system jest najlepiej dopasowany - Linux a może Windows - należy zwracać uwagę na tego typu czynniki, jak koszt, bezpieczeństwo, wydajność oraz użytkowane aplikacje.

Linux server to system bezpłatny, natomiast Windows obciążony jest kosztami licencyjnymi za każdą z wersji, tak więc koszt jest tu bardzo obowiązkowym czynnikiem, warto sprawdzić: Firma Techstorage.. Pokazuje to więc, iż więcej korzyści w tym zakresie gwarantuje Linux. Ponadto, także wydajność Linuksa na niemal każdej platformie sprzętowej oferuje lepsze wyniki - około 25 procent korzystniej niż Windows. Podobnie można powiedzieć o elastyczności, która oferuje możliwość przeprowadzenia modyfikacji jądra systemu. To rzecz niedostępna w przypadku Windows. Co więcej wiele korzyści zapewnia to, że Linuks posiada otwarty kod źródło.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź tutaj, na której przeczytasz podobne kwestie.

windows 8
Author: Microsoft Sp. z o.o.
Source: Microsoft Sp. z o.o.
Nie znaczy to jednakowoż, iż Windows przegrywa w każdej dziedzinie, ponieważ zwłaszcza jak pomyślimy o cechach przydatnych w przedsiębiorstwie, to Windows jest najlepszy polecenia. Wspomniana możliwość zmodyfikowania jądra nie jest jednak dla każdego, bo wymaga wsparcia fachowego personelu IT, jaki jest w stanie zabezpieczyć ciągłość funkcjonowania środowiska produkcyjnego.

Zainteresowała Cię opisywana tematyka? Jeżeli tak, to ponadto zobacz link na witrynie, która również przedstawia takiego rodzaju posty. To na pewno da Ci do myślenia!

Biorąc pod uwagę, iż znaczna ilość użytkowników może wytworzyć swoje własne odmiany systemu, do utrzymania takiego środowiska w bezproblemowym funkcjonowaniu potrzebne są fachowe umiejętności
linux
Author: Jiri Brozovsky
Source: http://www.flickr.com
.A to jest związane z dodatkowymi kosztami. Podsumowując więc, Windows nie jest tak bardzo elastyczną platformą jak Linux, lecz jednakowoż gwarantuje stabilizacje. Zaś jak bierzemy pod uwagę integrację aplikacji to Windows bardzo w tym pomaga. W obszarze kontroli dostępu Windows jest bardziej dopasowany niż Linuks, gdyż mechanizmy kontroli dostępu możemy w Windows ustawić bez konieczności instalowania dodatków programowych. Jak więc widzimy, jedna jak i druga platforma posiada swoje zalety oraz wady, a to jaką wybierzemy zależy od tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Pamiętajmy, że zaopatrując się w system zawsze warto rozpatrzyć zakup innych przydatnych elementów, jak przykładowo dyski ssd (na tej stronie), lecz miejmy na uwadze też, żeby kupować je wyłącznie w autoryzowanych punktach. Dzięki czemu mamy pewność, iż produkt będzie najwyższej jakości.

Tags: system operacyjny, bezpieczeństwo, wydajność