Jakiego rodzaju pomyłki może popełniać spore grono właścicieli obiektów, którzy wybierają firmę zajmującą się sprzątaniem do swojego biura.


Wielu właścicieli obiektów szukając firmy, jaka mogłaby się zająć sprzątaniem ich siedziby robi kilka podstawowych błędów, przez co mogą być później niezadowoleni i rozgoryczeni. W branży sprzątaniowej działa obecnie wiele tysięcy większych i mniejszych firm, i bez przerwy otwierane są kolejne.

Często również likwidowane są już funkcjonujące, i to niekiedy po niedługim czasie od założenia, bo jednak nie jest to łatwy kawałek chleba. Wprawdzie firmę która się będzie zajmowała tego typu usługami otworzyć można bardzo prosto, wystarczy zakupić środki czystości, jakieś niezbędne sprzęty typu wiaderka, mopy i ścierki i można już szukać klientów.Firma sprzątająca
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Lecz znalezienie ich, a co więcej zarobienie tak dużo, żeby można się było utrzymać już takie proste nie jest, i niestety wielu właścicieli mocno się przeliczyło z siłami. Sytuacja taka ma także spory wpływ na całą branżę, jej stabilność i wiarygodność, bo takie firmy, które się pojawiają i znikają w dużym stopniu na wizerunku firm solidnych, ciężko pracujących na swoją pozycję, do jakich się zalicza na przykład Amlux (Amlux).

Największym błędem, który popełnia spora ilość klientów przy szukaniu, jest oglądanie się przede wszystkim na cenę. Oczywiście jest to istotna sprawa, tego bynajmniej nikt nie zamiesza kwestionować. Jednak wybieranie firmy tylko po tym, jaka cena zostanie przedstawiona to jest proszenie się o problemy i ponowne szukanie za kilka tygodni albo miesięcy. (Amlux) Jeśli ktoś da za niską cenę, to przeważnie odbędzie się to kosztem jakości - albo samego sprzątania, albo używanych środków do czyszczenia.
Młode, ruszające dopiero z działalnością przedsiębiorstwa czasami nie będą miały innej możliwości, i muszą czymś zachęcić klientów, ale ich podejście łatwo sprawdzić, jeśli się zacznie bardziej szczegółowo rozmawiać. Duże znaczenie przy wyborze powinno mieć podejście do przygotowania wyceny. Jeśli żaden z pracowników firmy sprzątającej nie pojawi się na oględziny, a wszystko będzie omawiane na zasadzie jakoś dojdziemy do porozumienia, to lepiej zacząć rozglądać się za kimś innym. Umowa musi być bardzo precyzyjnie napisana, żeby uniknąć później ewentualnych sporów.

Tags: klient, firma, właściciel, usługa