Jakie znaczenie będzie mieć należycie zredagowana umowa podczas wyboru firmy która się będzie zajmować sprzątaniem.


Każde, nawet niewielkie biuro potrzebuje, żeby raz na jakiś czas ktoś zrobił w nim porządek. Rzecz jasna można to zadanie zlecić pracownikom, ale nie można się spodziewać, że bardzo chętnie zabiorą się za to. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyszukanie kogoś, kto się zajmie kompleksowym utrzymaniem czystości w lokalu.

Firma sprzątająca
Source: sxc.hu
Obecnie działa ogromna liczba firm zajmujących się sprzątaniem i nie powinno być raczej problemów z wyszukaniem odpowiedniej, choć należy przy tym pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim nie można patrzeć jedynie na oferowaną cenę, bo niestety najczęściej będzie się to wiązać ze słabą jakością prac. Oprócz tego koniecznie należy ocenić doświadczenie i referencje firmy, jaką się znajdzie. Tu bardzo pomocny jest internet, jeśli tylko ktoś już kiedyś wyraził swoje zdanie, to warto do tego dotrzeć i się zapoznać. Następną istotną rzeczą powinno być pamiętanie o właściwie spisanej umowie, w jakiej trzeba precyzyjnie wyszczególnić wszystko to, co było wynegocjowane.

Przedsiębiorcy często zapominają niestety o spisywaniu umów, gdyż wydaje im się, że da się wszystko uzgodnić ustnie i tak będzie. Niestety zdarza się dość często, że jeżeli wszystko będzie dobrze, to nie ma żadnego problemu, ale jeżeli nagle pojawiają się jakieś spory czy wątpliwości, to jeśli czegoś nie ma na papierze, to trudno będzie dojść prawdy. Dlatego też za każdym razem decydując się na zatrudnienie firmy do sprzątania, nieistotne czy będzie to Amlux czy jakakolwiek inna, trzeba zredagować odpowiednią umowę.

Mycie okien na wysokości
Author: Pieter van Marion
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba w niej wyszczególnić dokładny wykaz prac, które są objęte umową, i trzeba to zrobić na tyle dokładnie, żeby od razu było wiadomo, o co chodzi. Zawrzeć też trzeba ustalenia organizacyjne, czyli w jakim czasie ma się odbywać sprzątanie, ile osób będzie w to zaangażowane i jak wyglądała będzie sprawa kluczy.

Jeśli się te wszystkie sprawy dokładnie omówi a następnie wpisze do umowy, to obu stronom będzie łatwiej pilnować wszystkich ustaleń, a poza tym w przypadku sporów od razu będzie wiadomo, jak sytuacja wygląda.

Tags: umowa, firma, przedsiębiorca, pomieszczeniach