Jakie technologie dobrze nabyć do firmy


Jeszcze do niedawna każdy właściciel aparatu telefonicznego był uzależniony od naszego monopolisty, jakim była znana wszystkim Telekomunikacja Polska. Dla sporej grupy osób prywatnych i firm uzyskanie własnego numeru telefonu w walce z tym molochem było wielkim sukcesem, okupionym niekiedy sporą ilością czasu na załatwienie wszystkich formalności.


laptop
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Lecz od czasu, kiedy internet stał się powszechny dużo się pozmieniało, gdyż okazało się, że sieć internetowa bardzo dobrze nadaje się także do wykonywania połączeń telefonicznych przy bardzo małych kosztach. Telefonia vioip, bowiem właśnie w ten sposób jest nazwana ta technologia, pozwala na kompresję i wysyłanie głosu przy wykorzystaniu sieci komputerowych oraz internetu. Głos transformowany jest w przeznaczonym do tego aparacie telefonicznym albo komputerze do pakietów danych, wysyłanych za pomocą sieci do odbiornika. Tam wysłane pakiety są przechwytywane i transformowane z powrotem w słyszalną rozmowę, przez co ttą metodą można realizować rozmowy telefoniczne.

Czy ciekawią Cię przedstawiane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej (https://www.maxcom.pl/pl/22-telefony-stacjonarne-dect) i znajdź więcej informacji na ten temat - z pewnością będą niezwykle wciągające.Uruchomienie takiej telefonii nie będzie wymagać wielkich nakładów finansowych, drogich urządzeń albo długich prac montażowych. Przede wszystkim będzie potrzebna odpowiednia centrala telefoniczna, która pozwoli na obsłużenie tej technologii. Nowoczesne centrale mają poza standardowymi funkcjonalnościami sporo innych funkcji, bardzo przydatnych w codziennym użytkowaniu. Możliwości nagrania głosowych powitań, sprawne przekierowywanie rozmów do różnych pracowników oraz działów na pewno w dużym stopniu podniosą wygodę pracy w firmie.

Istotne jest także to, że centralki tego typu umożliwiają realizację bezpłatnych rozmów w wewnętrznej sieci firmowej, co przy dużej ilości użytkowników może pozwolić na zaoszczędzenie sporych kwot.

Jeśli w opublikowanym tu artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam podobny materiał.

Poza centralką do wykonania sieci telefonii internetowej potrzebne będą telefony umożliwiające prowadzenie połączeń. Najtańsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych, a za nieco wyższe kwoty można kupić model ze sporą liczbą dodatkowych funkcji. Podsumowując ogólny koszt realizacji sieci Voip w firmie może to wyjść to dużo taniej niż tradycyjne rozwiązania.

Tags: VoIP, telekomunikacja, centrala telefoniczna