Jaką rolę odgrywa w naszym zawodowym życiu regularne zdobywanie nowych wiadomości


Jest takie powiedzenie, że ludzie się uczą do samego końca, i szczególnie dobrze sprawdza się to po prostu w pracy. Nowoczesne technologie i szybko zmieniające się technologie informatyczne powodują, że w zasadzie bez przerwy jest konieczność pozyskiwania nowych umiejętności.


Kolejne wersje programów pojawiają się w praktyce co dwa, trzy lata, i czasami znacznie się różnią od siebie, więc zamierzając dalej na nich pracować niezbędne staje się ich dobre poznanie. A dla wielu osób korzystanie z takiego oprogramowania stanowi dużą część pracy, w szczególności dotyczy to popularnych arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstu. Jeśli się więc ktoś nie będzie systematycznie doszkalał i poznawał nowych wersji oprogramowania, to w pewnej chwili okazać się może, że nie da rady on wykonywać swoich obowiązków. Również pracodawcy muszą mieć świadomość tego, że ludzie, którzy dobrze znają programy pracują po prostu wydajniej. Z tego też powodu w interesie każdej strony powinno leżeć, żeby po zakupie nowych wersji biurowych programów wysłać swoją załogę na szkolenia i kursy excel, na których dowiedzą się o nich wszystkiego.

praca przy komputerze
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Nauka jest także konieczna, jeśli będzie się chciało zmienić specjalizację albo zawód. Bardzo dobrze jest to widoczne w informatyce, gdzie nowe techniki ukazują się w dużej ilości, a stare rozwiązania umierają śmiercią naturalną i stają się (www.kancelarie-knuter.pl) przeżytkiem. Pracownicy, którzy nie będą w stanie reagować elastycznie na szybko zmieniający się rynek w pewnej chwili mogą wypaść z niego lub być skazanym na kiepskie pensje.


Na szczęście w branży informatycznej większość osób nie powinna mieć większych problemów z nowymi wyzwaniami, w końcu ogólne doświadczenie i zdobyta dotychczas wiedza pozostają, a do nauki będą tylko rozwiązania. Tak więc jeżeli ktoś pracuje jako programista, a chciałby się zajmować bazami danych, to dobry kurs sql da mu dużo podstaw, a potem zostanie jedynie ćwiczyć praktykę. Takim sposobem da się stosunkowo sprawnie zmienić swoją specjalizację i zająć się czymś, co ma większą przyszłość.

Tags: programy, oprogramowanie, kurs, szkolenia, Informatyka