Jaka osoba może zostać spawaczem? Jakie cechy musi posiadać taka osoba? Czy jest to odpowiedni fach dla każdego?


Spawacz jest osobą, która łączy ze sobą części robione dajmy na to ze stali, żeliwa jak metali różnorakich. Stosuje się do tego elektryczne źródło energii cieplnej. Do najważniejszych obowiązków pracownika na takim stanowisku należy zapoznawanie z się z elementami konstrukcji i przyszykowanie ich do ostatecznego połączenia.
spawanie
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna głównym zadaniem jest łączenie różnych konstrukcji i plastikowych komponentów, a później sprawdzenie poprawności wykonanego spawu albo wykonanie dokumentacji, która dotyczy wykonanej pracy i stanu oprzyrządowania.Osoba, która zajmuje takie stanowisko musi mieć przynajmniej kwalifikacje zawodowe albo wykształcenie średnie. Dobrze jest skończyć technikum lub liceum zawodowe, może być też ukończony specjalistyczny kurs doszkalający. O ewentualnej przyszłej pracy decyduje posiadanie książki spawacza, jak i ważne uprawnienia na choć jedną metodę spawania. Ważną kwestią jest także posiadanie dobrego zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.

Tego zawodu nie powinny wykonywać alergicy albo astmatycy, osoby mający wadę oczu lub epilepsję. Nie jest to zawód dla osób niepełnosprawnych. Pracownik wykonujący ten zawód powinien charakteryzować się też precyzją działania, zdyscyplinowaniem, jak i bezproblemową kooperacją ze swoimi współpracownikami. Spawanie to praca fizyczna oraz samodzielna. Pracuje się w różnych warunkach oraz miejscach, jak silosy, warsztaty rzemieślnicze czy też komory pojazdów do transportu. Ilość godzin pracy takiego pracownika jest zależny od charakteru zatrudnienia. W dużych zakładach praca może się odbywać nawet trzyzmianowo, w mniejszych firmach praca jest najczęściej na jedną zmianę, w konkretnych godzinach. Zobacz więcej: czytaj więcej.

przy pracy
Author: PEO ACWA
Source: http://www.flickr.com
Spawacz rzecz jasna musi nosi ochronne ubranie w pracy, chroniące przed uszkodzeniem oczu okulary do spawania, rękawice i kombinezon. W czasie robienia czynności spawalniczych pracownik oczywiście jest narażony na różnorakie urazy. Mogą to być oparzenia rozżarzonymi kawałkami metalu, mogą też występować bóle pleców, ramion. Każdy spawacz musi się stale dokształcać, w tym celu trzeba się udać na szkolenia spawaczy. Dzięki temu usługi spawalnicze są lepsze oraz są na dość wysokim poziomie.

Tags: konstrukcje, metal, pracownicy, technikum