Jak wybrać odpowiednią asystentkę? W jaki sposób ją znaleźć?


Wielu biznesmenów, przede wszystkim świeżych, zastanawia się, jak wybrać asystentke. Jaka ona powinna być, jakie powiadać umiejętności, wiedzę oraz w szczególności jej charakterystykę pracy. Dobra sekretarka to taka, która potrafi dostosować się i być elastyczna w kierunku do pracodawcy. Sporo właścicieli przedsiębiorstw długo poszukuje idealnej asystentki, ale kompletnie nie zdaje sobie sprawy, że są inne alternatywy, z którym ma sposobność skorzystać.
asystent
Author: Premsa Ajuntament de Sabadell
Source: http://www.flickr.com
Kiedy bowiem rekrutacja na sekretarkę nie przynoszą wyników powinno się zastanowić właśnie nad innymi opcjami. Wspaniałym rozwiązaniem jest zatrudnienie asystentki na odległość. Jak jest to możliwe? Wirtualna asystentka jest coraz mocniej popularna i atrakcyjna sposobność, ze względu zalety, jakie to daje. W szczególności chodzi o przestrzeń, jaką powinno się zapewnić asystentce stacjonarnie. Wirtualna asystentka tego nie wymaga, ponieważ wykonuje zadania wirtualnie, zwykle w swoim mieszkaniu, albo w wynajmowanym przez siebie pomieszczeniu służbowym.

Przedsiębiorca przy tym oszczędza na pomieszczenie oraz takie aspekty jak media, czy akcesoria biurowe. Bardzo ważne jest także to, Iż wirtualna asystentka posiada niemałe doświadczenie, dzięki czemu doskonale organizuje współpracę z paroma przedsiębiorcami. Ale na czym właściwie polega praca wirtualnej asystentki?W sumie mniej więcej robi te same zadania, jakie powinna realizować sekretarka na miejscu: rezerwować biznesowe lunche, prowadzić korespondencję, odpisywać na maile. Poza tym pracodawca ma możliwość poszerzyć zakres jej zadań, przykładowo na księgowość, lub też tworzenie list różnego rodzaju. Zasadniczo wszystko to zależą od wiedzy danej asystentki oraz jej predyspozycji.


asystentka
Author: US Department of Labor
Source: http://www.flickr.com
A poziom współpracy ma możliwość uwzględniać wszystkie propozycje zleceniodawcy, o ile, oczywiście, konkretna asystentka będzie potrafiła daną rzecz zrealizować. Niewątpliwie zatrudnienie wirtualnej asystentki jest dość opłacalne, wystarczy kontakt przez maila albo przez telefon, przesyłanie dokumentów pocztą i klarownie powiedziane zlecenia, poprzez co zdaje sobie sprawę, co powinna robić.

Tags: sposoby, obowiązki, zadania, alternatywy