Jak wybrać kamerę dla sportowca?


Szaleństwa na desce – te zimowe i letnie – każdy może zapamiętać na filmie. Nowe możliwości są różnorodne, a za normalnie pieniądze można nabyć faktycznie fachowy sprzęt.

Wybierając kamerę, zwykle należy oznaczyć jej przeznaczenie. Jeżeli marzy się nam kamera dla aktywnych, trzeba szukać wśród konkretnych modeli. Wiadomo, że koszt jest zazwyczaj najważniejszą barierą, ale w tym wypadku też decydujemy, jak profesjonalny sprzęt wybieramy. Kamera do robienia specyficznego portfolio rolkowych osiągnięć musi być naturalnie droższa niż taka, która ma służyć tylko dokumentowaniu wakacji. Bardzo ważne jest to, gdzie zamierzamy publikować filmy. Do internetu bez problemu mogą być kamery SD, ale zwykle HD poszerza możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.
Wszystko zależy od sportuKamery sportowe są poręczne i nieduże, zwykle można kupić odporne na wodę modele. Wiadomo, że musimy je dobrać do typu dyscypliny. Inną kamerę wybiorą rolkarze, a inną motocykliści. Kamera ma mocowanie do kasku, w górach na pewno powinna być trwała.

Warty polecenia tekst? Jeśli tak myślisz, sprawdź towarzyszące materiały na rozważany temat - bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://steja.pl/letnie-obozy-studenckie).Sport-shop.pl - sklep sportowy
Source: Sport-shop.pl
Oczywiście rodzaj mocowania ma tu niemałe znaczenie, bo kamery narciarskie np. przypinamy do okularów. Do motorowych ekscesów idealnym sprzętem okaże się kamera GoPro HD HERO2, jednak na longboard możemy wybrać już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, mogą być szerokokątne – stworzone do rozległych ujęć. Oferta jest rzeczywiście duża.

Wybierz kamerę dla siebie

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak zaprojektowane dla amatorów, stąd też są adresowane do wielbicieli mocnych emocji i trudnych sportów. Trudno ukryć, że producenci skupiają głównie na tym, że najatrakcyjniejsze filmy to te, pełne dynamiki i szybkich ujęć. Wówczas nie widać pomyłek i różnych wad, bo chodzi jedynie o emocje. Warto też wybrać kamery z opcjami zapisywania trasy, przy pomocy GPS-a, który może być wbudowany w kamerę. Wybór jest zależny od ograniczeń cenowych, ponieważ niektóre kamery autentycznie skierowane są tylko do hobbystów.

Tags: Internet, kamera, film, sport, kask, sprzęt