Jak wybrać firmę cateringową? Na co zwrócić uwagę, co szczególnie powinno nas zainteresować?


Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu z nas kojarzy się z ciężką pracą. Początkowo wymyślenie dobrego menu, później zaś targanie ciężkich zakupów, ażeby na samym końcu spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.
Często na przyjemne rozmowy z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty. Oczywiście są osoby, którym takie organizowanie menu na przyjęcie sprawia wielką przyjemność. Jednakowoż są to wyjątki, jakie jedynie potwierdzają regułę. Większość z nas nie lubi tych przygotowań i najchętniej od razu udałaby się do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie. Od kiedy w ofercie rynkowej pojawiły się firmy cateringowe te rozwiązanie okazało się realne. Jednak samo wynajęcie tego typu firmy nie oznacza sukcesu. Ażeby przyjęcie się udało powinniśmy wybrać dobrą i sprawdzoną firmę cateringową. Identycznie mia się w sytuacji, gdy zamawiamy catering dla firm. Oto kilka wskazówek.menager
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
Zanim zdecydujesz się na catering powinieneś zastanowić się jaką kwotę pragniesz przeznaczyć na przyjęcie, a w dalszej kolejności przystosować do tego rodzaj potraw i napojów. Na początek podlicz wszystkich zaproszonych gości. Jeżeli pośród gości są dzieci warto zastanowić się czy będziesz zapewnić oddzielne menu dla dzieci. Analizując powyższe wyznaczniki jesteśmy w stanie określić orientacyjnie cenę cateringu. Typ cateringu jest zależny od pory wydawania przyjęcia. Zależnie czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja koszt cateringu będzie się różnić.

Należy pomyśleć nad wyborem alkoholi dla dorosłych. Alkohol powinien pasować do potraw, lecz również powinien smakować gościowi. Firmy często w swoich ofertach mają duży wybór alkoholu. Jednakże zazwyczaj bardziej się opłaca samodzielnie kupić alkohol. Im bardziej urozmaicone jest menu cateringu tym przyjęcie będzie atrakcyjniejsze, jednak powiększa się też koszt cateringu. http://www.preemiercatering.pl/ Jak przygotowujemy „małe” przyjęcie powinniśmy zdecydować się na jedną kuchnię (może to być kuchnia włoska, japońska, a może francuska czy polska). http://www.preemiercatering.pl/articles/page/Oferta

Firma cateringowa
Author: Wine Country Walking Tours
Source: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe są w stanie zorganizować w niewielkich ilościach parę różnych potraw, np. przekąsek lub kilka dodatków do potrawy głównej. Na pewno to ożywi menu cateringu. Jak zorganizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na herbatę” najbardziej korzystnie sprawdzi się słodki catering. W ofercie firm cateringowych znajdziemy potrawy słodkie: desery zimne i gorące, różneciasta, owoce i słodycze.

Tags: catering, firmy