Jak walczyć o uwagę konsumenta i jakie narzędzia warto wykorzystać?


Wiele firm jest dziś zmuszonych wprost rywalizować o klientów, ze względu na ogromną konkurencję. Nie wystarczy już przedstawienie atrakcyjnej oferty, zwłaszcza pod względem ceny produktów lub usług. Właściciele firm muszą inwestować w reklamę, dzięki której prostsze jest pozyskanie zainteresowania klientów, co później może przekładać się na osiągane zyski. Jakie rozwiązania zapewniają zadowalające rezultaty?


karta lojalnościowa
Source: flickr.com
O czym w pierwszej kolejności trzeba pamiętać? Bardzo interesujące są wszelkiego rodzaju programy lojalnościowe dla klientów.

Aby znaleźć nadzwyczajne treści w internecie, to najpierw kliknij w odsyłacz mieszczący się tu i przejdź dalej (https://www.poldannet.pl/pl) - na pewno nie pożałujesz.

Z jakiego względu? System nagród, przykładowo w postaci punktów uprawniających do otrzymania rabatów na przyszłe zakupy. Dziś, programy lojalnościowe bardzo często stosują sklepy, tak samo te stacjonarne, jak i internetowe. W sklepach stacjonarnych najczęściej program ma formę karty, jaką skanuje się przy każdych zakupach i zbiera punkty za zakupione artykuły . Znakomicie sprawdzają się poza tym konkursy, w których można wygrać konkretne nagrody. Przykładem mogą być chociażby loterie, w jakich priorytetowe znaczenie ma łut szczęścia. Jak zorganizować loterię? Co najważniejsze, koniecznie należy zastanowić się nad tym, jak dużą kwotę można spożytkować na upominki dla konsumentów, którzy w loterii zwyciężyli. Duże znaczenie ma też ustalenie zasad udziału w loterii. W tym celu stosowane są na przykład paragony, jakie następnie są losowane przez przedstawiciela sklepu. Możliwości jest naprawdę dość dużo, wystarczy jedynie uruchomić własną wyobraźnię.

Odnośnik do wpisu:

nagrody w loterii
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób jeszcze można zainteresować klientów własną propozycją? Stawiając na nowoczesną, dostosowaną do ich wymagań kampanię reklamową. Pierwsze skrzypce w tego rodzaju przedsięwzięciach coraz częściej gra Internet, jaki zapewnia faktycznie ogromne pole do popisu. Social Media pozwalają na bezproblemowe docieranie do coraz większej grupy osób. Za ich pośrednictwem można na dodatek zorganizować konkursy z nagrodami dla klientów konkretnej firmy, jakich zadaniem jest między innymi zwiększanie jej popularności w mediach społecznościowych, co przekłada się później na świadomość marki. Wskazane jest nawiązywać relacje z klientami, gdyż to procentuje w przyszłości.

Tags: nagrody, marka, kampania, klienci, wygrana