Jak przystąpić do wdrożenia systemu ERP, o czym trzeba pamiętać aby takie wdrożenie się udało.

Posted on 12/07/2018 1:04am

Obecnie funkcjonowanie każdego większego przedsiębiorstwa musi wymagać odpowiedniego informatycznego wsparcia. Najważniejszą rzeczą, jaka jest wręcz niezbędna, jest wdrożenie systemu ERP, który uporządkuje biznesowe procesy zachodzące w firmie i pozwoli na efektywniejszą i wydajniejszą pracę. Pamiętać jednak trzeba o tym, że wdrożenie tego typu systemu to bardzo kosztowne i wymagające zadanie, które nie zawsze musi się udać pełnym sukcesem.
wydajność
Wymaga też niekiedy sporych zmian organizacyjnych w firmie, do jakich na przykład mogą bardzo niechętnie podchodzić zatrudnieni. Dlatego też cały proces powinien być odpowiednio zaplanowany, i trzymanie się tego planu jest konieczne aby osiągnąć końcowy sukces. Pierwszą rzeczą jest wyszukanie odpowiedniego systemu, który będzie spełniał wszystkie wymagania firmy, zarówno obecne, jak również przyszłe. Należy w tym celu przeglądnąć ofertę paru różnych firm, ocenić oprogramowanie, które mają w ofercie, a dodatkowo dowiedzieć się, jak wygląda u nich sprawa wdrożenia.Bardzo ważnym etapem, jaki powinno posiadać każde wdrożenie systemu ERP jest dobrze przeprowadzona analiza przedwdrożeniowa. To od nie zależy przede wszystkim końcowa konfiguracja systemu i zrobienie wszystkich niezbędnych implementacji i poprawek. Jeśli na tym etapie coś się pominie, to w pewnym momencie okazać się może, że wymagania klienta mogą się znacznie różniły od tego, co będzie proponować firma organizująca wdrożenie. W najlepszym przypadku będzie to być powodem niewielkich konfliktów, lecz niekiedy może się skończyć konieczności korekcji budżetu, co mile widziane nie będzie. Więcej informacji na ten temat:


firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też każda ze stron powinna się dokładnie do tego przyłożyć, żeby uniknąć w przyszłości nieporozumień. Następnymi etapami są konfiguracja programu, ruszenie z programem na bazie testowej oraz szkolenia załogi. Zależnie od wielkości firmy trwać to może nawet kilkanaście miesięcy, i dopiero po tak długim czasie system zostaje w pełni uruchomiony, a gdy będzie już działał, to trzeba będzie jeszcze zadbać o sprawny serwis SAP.

Tags: firmy, ERP, działanie, funkcjonowanie