Jak się obecnie przedstawia rynek latających dronów, gdzie te maszyny znajdują obecnie zastosowanie.


Bezzałogowe latające urządzenia znane są od kilkudziesięciu lat, niedawno jeszcze z tego, co oferują przede wszystkim korzystało wojsko. Jednak szybki rozwój nowych technologii spowodował, że kilka lat temu sklepy zostały wprost zarzucone niedużymi powietrznymi statkami. Dzisiaj jakieś tanie drony kupi się już za kilkadziesiąt złotych. W takiej kwocie otrzyma się niedużą zabawkę, jaka też tylko do zabawy będzie służyć. W cenie kilkuset złotych można już kupić drona, który będzie posiadał niedużą kamerę czy aparat, ale dalej będą to wykorzystania typowo amatorskie.


Następną półką są drony do zastosowań profesjonalnych. Ceny takich urządzeń będą się zaczynać od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, lecz w tej kwocie dostanie się urządzenie z naprawdę dużymi możliwościami. Na przykład dron DJI Phantom 3 Professional będzie kosztował między 5 a 6 tysięcy, lecz w pakiecie otrzymuje się nie tylko bardzo dobrej jakości urządzenie latające, lecz poza tym zaawansowaną kamerę która będzie nagrywać w najwyższej rozdzielczości, porównaj w tym sklepie: zobacz.
dron
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com


O wojskowym przeznaczeniu dronów wiadomo od bardzo dawna, lecz sprzęty te coraz bardziej zyskują uznanie pośród zwykłych ludzi. Intensywnie korzysta z nich przemysł, drony świetnie się sprawdzają do patrolowania mniej dostępnych obszarów czy pilnowania posesji. Także środowiska naukowe chętnie wykorzystują ich możliwości.


Urządzenia te monitorują ilość zwierzyny, prowadzą badania zanieczyszczeń powietrza czy zajmują się tworzeniem map, docierając do miejsc, do których zwykle byłoby ciężko dojść. Kolejne zastosowanie dronów to przemysł filmowy, fotograficzny i dziennikarski. Dronów używają zawodowcy którzy pracują w dużych koncernach medialnych, ale również coraz więcej niewielkich firm zajmujących się fotografią. Dobrego drona zakupić już można za pięć tysięcy złotych, a jego zastosowanie znacznie może rozszerzyć propozycję takiego fotografa. Filmowanie z powietrza pojawia się obecnie w ofercie dużej części takich firm, i wszystko wskazuje na to, że popularność tej metody będzie jeszcze rosła -> .

Tags: fotografia, zabawka, fotograf