Jak przedstawiają się stawki w zawodzie geodety? Czy różnice w obszarze wykonywania różnych zadań są znaczne? Okazuje się, że tak


Praca w geodezji zawsze należała do zawodów prestiżowych oraz solidnie płatnych. Poniższy artykuł przedstawia cennik usług geodezyjnych przygotowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich w Krakowie za rok 2014. Więc są to pieniądze jakie firmy geodezyjne dostają za realizowanie swoich usług.

teodolit
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Jednocześnie trzeba powiedzieć, że cenniki są bardzo różne w zależności od konkretnego regionu, konkurencji oraz wielu innych czynników. A oto ceny za zrealizowanie robót geodezyjnych wg SGP (nieuwzględniono podatku VAT). Na pierwszy rzut pójdzie pomiar sytuacyjno-wysokościowy, co oznacza mapę do celów projektowych (bez wytyczania granic). () Cena wynosi 1500 zł.. Inne zadanie, jest to inwentaryzacja powykonawcza uzbrojenia podziemnego, zalicza się do tego telekomunikacja, gaz, eN, eW, oraz w dalszej kolejności, czyli woda, kanalizacja, CO oraz telewizja kablowa.

Powinniśmy w tym miejscu liczyć wartość za pierwsze 100 metrów i jest to: 700 zł. Następne zadanie: inwentaryzacja budynku, jego koszt 800 zł.. Za tyczenie budynku należy się 1000 zł, natomiast za podział nieruchomości już 4000 zł.. A jak się przedstawia całościowa praca zespołu geodezyjnego? Za pierwszy dzień - 2000 zł, zaś pierwsza godzina zatrudnienia geodety - sto pięćdziesiąt złotych. Ceny tak naprawdę ulegają modyfikacji zależnie od danej pracy. Niestety w relacji większości geodetów da się dostrzec ogromne różnice w cenach ustalanych przez różne firmy.

Jeśli chcesz, żeby takie artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (http://polskaakademianlp.pl/coaching/czym-jest-coaching/), do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

Prawie żadna z tego rodzaju firm nie pokazuje na swojej stronie kosztów za wykonanie z uwagi na spore różnice w kategorii zleceń. Niemniej jednak powyższy cennik definiuje zbiór wiedzy i jest ujawniony przez bardzo wiarygodne źródło jakim na pewno jest SGP. Jednocześnie, to co wspomniane wcześniej, wiele zależy od konkretnej firmy i obszaru, w której realizuje się pracę - mptgeo.pl/.geodezja
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Niestety, w wielu zawodach cenniki są urozmaicone i czasami bardzo łatwo zauważyć różnicę, jaką jest niezbyt korzystna wartość za świadczoną pracę. To dostanie pieniędzy geodeta Oława czy fachowiec z Warszawy zależy od wielu czynników, na jakie niekiedy nie mamy wpływu.

Tags: gaz, usługi, ekspert, inwentaryzacja