Jak powstała marka LG? Jakie były jej losy? Czy aktualnie jest popularna?


Bardzo znana wielu osobom firma LG to południowokoreańskie przedsiębiorstwo, które funkcjonuje w kilku branżach: elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. Aktualnie z racji rozwoju nowych technologii LG najmocniej jest kojarzony z telekomunikacją, czyli smartfony LG, lecz historia marki udowadnia, iż oczywiście nie zawsze tak było.
smartfon
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
LG wystartowało w latach sześćdziesiątych, czyli w najlepszym możliwym okresie, ponieważ w tamtym czasie nastąpił bardzo szybki rozwój elektroniki. To był okres, aby wyrobić sobie reputację oraz markę. W Korei przez całe lata 60-te królowały produkty rodzinne. W 1951 roku w sprzedaży już było pierwsze radio, zaś w 1961 pierwszy automatyczny telefon, nie takie jakie znamy choćby aktualnie, jak telefony komórkowe LG, ale typ GS-1 - sprawdzone informacje.Dla porządku dobrze wspomnieć, że aż do lat 90. marka LG występowała pod inną nazwą - jako GoldStar. Dopiero w 1995 roku zmieniono nazwę i logo. W tym czasie na rynku miała premierę marka LG, to skrót od wyrażenia Life’s Good. LG od momentu tej zmiany zdominowało rynek elektroniki użytkowej, co dokładnie widać po wysokiej klasy przedmiotach, jak pralki LG. Ciężko w dzisiejszych czasach odnaleźć dziedzinę, w której firma nie ma swoich reprezentantów.
smartfon
Author: Huawei
Source: Huawei
Obecnie w LG zatrudnionych jest aż 170 000 osób, zaś obroty firmy można liczyć w setkach miliardów dolarów rocznie - idź na stronę.


Bardzo niezwykłe jest, iż w ciągu pięćdziesięciu lat z małej lokalnej koreańskiej firmy, LG stało się międzynarodowym potentantem i znakiem jakości. Udowadniają to najbardziej nowatorskie akcesoria, takie co są w dzisiejszych czasach popularne, jak i te powszechne, od dawna w użytku, czyli lodówki LG. Firma LG jest już więc rozpoznawalna na całym świecie, gwarantuje jakość i pewność, że każdy z nowych produktów będzie działał bardzo dobrze. To dlatego tak wiele osób korzysta z produktów LG. Nie tylko, że są wspaniałe jakościowo, to zarazem ich cena nie jest zbytnio wygórowana, więc wielu z nas jest w stanie sobie pozwolić na taki zakup. Dzięki temu więc firma LG jest coraz bardziej popularna wśród naszych rodaków. Jest to znak korzystnych cenowo zakupów, jak i jakości, która znaczy, że dany produkt będzie działał bardzo długo i niezawodnie przez lata.

Tags: telefon, Elektronika, zakupy